« Wrz   Lis »

Aktualnie online: 0
W sumie: 190335

Miesięczne archiwum: Październik 2018

29 października w grupie „Misie” odbył się konkurs pt.: „Bezpieczny przedszkolak”.

24 października uczniowie klas: VI i IV  b, a dzień później IV a zainaugurowali tegoroczny cykl edukacji teatralnej. Pierwszym spektaklem, który obejrzeli była „Ronja, córka zbójnika”. Trzeba przyznać, że niektórzy reagowali bardzo żywiołowo, przeżywając przygody bohaterów razem z aktorami:).

Po przedstawieniu starsze dzieci zostały na warsztatach,  w trakcie których tworzyły swoje własne opowiadania, ale musiały przestrzegać określonych reguł. Powstały niestworzone, komiczne historie, aż od śmiechu bolały nas policzki.

Następne spotkanie ze sztuką już za 3 tygodnie.

A takie smakołyki jemy na podwieczorek 🙂

15 października 2015 r. Pszczółki z wychowawczyniami Aleksandrą Motyl i Katarzyną Galus pojechały na wycieczkę do Lasu Łagiewnickiego. Po lesie oprowadzała nas p. Jola, która szczegółowo opowiadała o jesieni. Pszczółki szukały barw i oznak jesieni, zbierając liście i owoce drzew. Spacer był cudowny, pogoda słoneczna i humory, jak zawsze dopisywały. Na koniec dzieci dostały prezenty od pracowników Leśnictwa Miejskiego w Łodzi w postaci kolorowanek, teatrzyków, linijek i gier memory. Wszyscy szczęśliwi i ubogaceni w wiedzę przyrodniczą wrócili do przedszkola.

15 października uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w  warsztatach Edukido z klockami LEGO. Podczas zajęć instruktorzy zapoznali dzieci z zasadami konstruowania kolejki linowej oraz z działaniem mechanizmów w świecie rzeczywistym i w świecie klocków LEGO. Uczniowie zadawali pytania i podejmowali samodzielne decyzje budując swoją kolejkę z klocków o różnych kształtach, kolorach, wielkościach i funkcjach.  Pod koniec zajęć wszyscy mali konstruktorzy zaprezentowali efekty swojej pracy. Była też okazja do testowania możliwości swojego wagonika na zaimprowizowanej między ławkami kolejce górskiej. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością w tworzeniu konstrukcji. Udział w warsztatach dostarczył dzieciom dużo radości.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej

wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym

sukcesów w życiu osobistym i zawodowym

życzy Dyrektor

Dnia 12.10. klasy I i II były na wycieczce w gospodarstwie ekologicznym w Grzybowie. Dzieci poznały zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego oraz przyjrzały się z bliska pracy rolnika, dowiedziały się skąd pochodzą podstawowe produkty żywnościowe: mleko, jaja, jak robi się sery, masło, śmietanę oraz poznały zasady zrównoważonej konsumpcji.
W trakcie zajęć w Biopiekarni dowiedziały się wszystkiego o zbożach oraz rodzajach mąki, zobaczyły jak miele się ziarno, upiekły razową bułkę lub chlebek.   Podczas samodzielnego wykonywania świec z wosku pszczelego dzieci miały okazję zaznajomić się z tajnikami życia pszczół. Zobaczyły również hodowlę trzmieli oraz dowiedziały się więcej o życiu i znaczeniu owadów zapylających.
W trakcie warsztatów z  tradycji i kultury polskiej wsi nauczyły się jak zrobić piękne wycinanki sannickie. Największą atrakcję była zabawa na sianie oraz karmienie krów i kóz. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni.

12.10.2018 r. Żabki, Pszczółki i Misie wzięły udział w warsztatach z lego nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, którą zaprezentowały przed prowadzącym zajęcia – p. Łukaszem ze sklepu Galileo w Sukcesji. Przedszkolaki poznały nowe znaki drogowe, wysłuchały zdarzeń dotyczących wypadków na jezdni, dowiedziały się na temat sposobów zachowania się w sytuacjach stwarzających zagrożenie życia, odegrały scenki, w których zgłaszały wypadki, utrwaliły wiedzę na temat bezpieczeństwa. Na koniec bawiły się klockami. Zabawa połączona z edukacją udała się znakomicie. Dzieci pytały, kiedy będą mogły jeszcze wziąć udział w warsztatach. Zapraszamy do Sukcesji na cykliczne warsztaty dla dzieci.

1 października uczniowie klasy VI realizowali lekcję wychowania patriotycznego w formie wycieczki ulicami naszego miasta. Trasę zaplanował łódzki przewodnik i jednocześnie pracownik współpracującej ze szkołą „Bibiloteki z Kotem” – Pan Michał. Oprowadził nas po miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami i postaciami , które miały znaczący wpływ na polską historię. Dowiedzieliśmy się, że Łódź była przed wojną miastem garnizonowym, a żołnierskie koszary można było spotkać w wielu miejscach. Wiemy już co upamiętnia data 6-go sierpnia, kim byli: generał Haller, Lucjan Żeligowski czy Stefan Pogonowski (jego grób z niezwykłym pomnikiem mogliśmy zobaczyć na Starym Cmentarzu) i co mieściło się w budynku obecnego Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Nie wszyscy mieli świadomość, że w tym miejscu więziono marszałka Józefa Piłsudskiego.

To oczywiście nie wszystkie punkty naszego spaceru, nie sposób jednak opisać je wszystkie. Wycieczka trwała ponad 3 godziny, a przeszliśmy około 5 kilometrów. Ile udało się nam zapamiętać? Czas pokaże. Z pewnością na lekcjach historii mogli będziemy naszą wiedzę odświeżyć.