« Paź   Gru »

Aktualnie online: 1
W sumie: 205246

Miesięczne archiwum: Listopad 2018

Ostatni dzień przed adwentem wszystkie klasy bawiły się na szkolnych Andrzejkach. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali nie tylko muzykę i dekoracje, ale też różnorakie konkursy. Do współpracy zostali też zaproszeni chętni uczniowie. Salony wróżb działały dzięki zaangażowaniu dziewcząt z klasy VI – Weroniki i Patrycji oraz VIII – Wiktorii  Oliwii.

23 listopada 2018 roku uczniowie klasy VI, VII i VIII przystąpili do pierwszego etapu konkursu. Cztery dni później Kuratorium Oświaty (organizator konkursu) podało wyniki. Do drugiego – rejonowego – etapu zakwalifikowali się uczniowie:
– Kinga Dudkiewicz z klasy 7
– Jan Wolniewski z klasy 7
– Martyna Banaszkiewicz z klasy 8
– Magdalena Kubiak z klasy 8
– Zuzanna Szustkiewicz z klasy 8
– Oliwia Krupińska z klasy 8
– Jan Wrzesień z klasy 8
– Jakub Olczak z klasy 8
– Weronika Przybył z klasy 8
– Mikołaj Lewandowski z klasy 8
Ogromne gratulacje składa naszym uczniom cale grono pedagogiczne. Trzymamy kciuki podczas drugiego etapu.

Dnia 26 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia. Wybieraliśmy największego i najmniejszego misia, a klasy młodsze wzięły udział w konkursie plastycznym – również dotyczącym pluszowych misiów. Uczniowie klasy VIII postanowili się przebrać – nie za misie co prawda, ale wzbudzili zachwyt pozostałych uczniów i nauczycieli.

21 listopada 2018 r. Pszczółki i Misie z wychowawczyniami i ciocią Ewą pojechały na wycieczkę do Fabryki Bombek SZKŁO – DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci zwiedziły zakład i obejrzały pokaz powstawania bombek: formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie, dekorowanie, przygotowanie do zapakowania. Następnie dekorowały własne bombki z użyciem profesjonalnych materiałów, takich jak: szklane wydmuszki, brokaty, kleje, pędzelki, miejsce do pracy, fartuszki chroniące przed zabrudzeniem przy fachowym wsparciu doświadczonej malarki oraz opiekunek i pana kierowcy. Przedszkolaki uważnie obserwowały wszystkie czynności związane z powstawaniem pięknych ozdób. Po trudach dekorowania nie zabrakło również czasu na posiłek. Własne bombki dzieci zabrały ze sobą – jako pamiątkę po wycieczce. Wszyscy uczestnicy wyprawy poza miasto szczęśliwie wrócili do Łodzi. Dzieci były zmęczone, ale zadowolone.

W dniu 20.11.2018 r. o godzinie 9:30 odbył się Bal Jesieni, który prowadziła Katarzyna Burnat. Obowiązywały stroje jesienne: misie, jeżyki, liski, sowy, króliki. Dobra zabawa była gwarantowana. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich strojów. Każda z grup zaśpiewała jesienną piosenkę. W trakcie balu dzieci odgadywały zagadki o tematyce jesiennej, przeliczały skarby jesieni oraz odbyły się pląsy przy muzyce.

Chcąc podkreślić wyjątkowość jubileuszu naszej ojczyzny 20 listopada wszyscy uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i inni pracownicy zespołu uczestniczyli w uroczystym wkopaniu „kapsuły czasu”. Postaraliśmy się przechować dla następnych pokoleń ważne dla nas drobiazgi, życzenia dla Polski, listy i zdjęcia. Pomysłodawcą akcji była uczennica klasy 7, Gabrysia Bastek. To jej przypadło w udziale umieszczenie kapsuły w ziemi, a dzieła dokończył nauczyciel historii, Pan Wojciech Klimkiewicz. Ostatni ruch należał do P. Dyrektor, Jolanty Zakosztowicz.
Liczymy na to, że zawartością uda nam się zaskoczyć przyszłych uczniów i pracowników ZS-P nr 1.

20 listopada pierwszoklasiści uczestniczyli w warsztatach plastyczno – literackich, które odbyły się w pobliskiej Bibliotece z Kotem. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się z książką Wojciecha Widłaka „Marta i ufoludek” oraz skonstruowania według własnego pomysłu ufoludka. Udział w warsztatach dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i znaczki czytelnika biblioteki.

13 i 14 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty muzyczne z instrumentami, które poprowadził muzyk – pan Jerzy Król. Wszystkie przedszkolaki miały okazję zobaczyć, dotknąć i zagrać na wybranych instrumentach takich, jak: puzon, trąbka, gitara, bębny, saksofon i inne oraz wysłuchać ich prawdziwego brzmienia. Dodatkową atrakcją była zabawa muzyczno – ruchowa, podczas której dzieci maszerowały i grały na instrumentach razem z piratem. Wszyscy byli zaciekawieni, z uwagą słuchali opowieści pirata i dobrze się bawili. Dziękujemy za przeprowadzenie interesujących zajęć dla naszych przedszkolaków.