Grudzień 2018

W sumie: 220703

Miesięczne archiwum: Grudzień 2018

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
życzę nauczycielom, rodzicom, pracownikom niepedagogicznym i uczniom doświadczenia radości, dobrych spotkań z ludźmi.

Niech świąteczne światło prowadzi nas ku dobru i pięknu przez cały 2019 rok.

Jolanta Zakosztowicz

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu dzieciom, rodzicom, nauczycielom, babciom i dziadkom.
Kto nie był, niech żałuje. Impreza cudownie się udała. Dziękujemy wszystkim kupującym za szczodrość. Zapraszamy za rok! A może już wiosną, kto wie 🙂 Więcej zdjęć i podsumowanie zbiórki już wkrótce.

21 grudnia Motylki gościły w przedszkolu swoich najbliższych na spotkaniu wigilijnym. Głównym punktem programu był występ artystyczny przygotowany przez nasze maluszki. Dzieci pięknie przebrane śpiewały piosenki o tematyce zimowej, tańczyły do muzyki Straussa i mówiły wierszyki. Następnie wspólnie z rodzicami zaśpiewały kolędę i wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Rodzice również przygotowali dla dzieci niespodziankę- prezent w postaci pięknej nowej kuchni do zabawy. Dzieci natychmiast z radością przystąpiły do zabawy. Dziękujemy!

21 grudnia 2018 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką udały się na zajęcia do pobliskiej biblioteki. Dzięki uprzejmości pani kierownik, przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o podróży małej Reporterki Neli do wioski Świętego Mikołaja. Następnie uczestniczyły w zagadkach oraz zajęciach plastycznych, podczas których wybierały swój wymarzony prezent pod choinkę. Na sam koniec wizyty jak zawsze dzieci miały trochę czasu na zabawę, to najbardziej wyczekiwana atrakcja całego pobytu. Dziękujemy bardzo za przemiłe spotkanie czytelnicze dla naszych Pszczółek. Do zobaczenia w styczniu.

20 grudnia klasa VI obejrzała kolejny bardzo dobry spektakl. Była to sceniczna wersja słynnego horroru „Koralina”. Świetna gra aktorska przyciągała uwagę widzów, którzy z przejęciem śledzili akcję i czekali na rozwój wypadków. Po przedstawieniu spotkaliśmy się z panią z pracowni krawieckiej. Specjalnie dla naszej grupy udostępniła niektóre z kostiumów, opowiedziała ich historię i pozwoliła na dociekliwe pytania z naszej strony.
W lutym czeka nas następne spotkanie ze sztuką.

20 grudnia 2018 r. o g. 16.00 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Szyszkowe dekoracje” dla Pszczółek i ich rodziców. Wszyscy uczestnicy wykonali prace z szyszek takie, jak: choinka, skrzat i anioł. Dzieci bardzo starannie i wytrwale robiły dekoracje, które zabrały do swoich domów. Czas umilała wszystkim muzyka z kolędami i pastorałkami oraz miłe rozmowy. Warsztaty okazały się doskonałą formą spędzenia grudniowego popołudnia dla rodzin oraz doskonalenia umiejętności manualnych przedszkolaków. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Następne warsztaty już wiosną 🙂

18 grudnia 2018 r. o g. 10.00 odbyła się Wigilia w Pszczółkach. Dzieci przedstawiły Jasełka, z dumą mówiąc swoje role, śpiewając kolędy i pastorałki oraz tańcząc. Potem wręczyły prezenty swoim rodzicom w postaci własnoręcznie upieczonych i ozdobionych pierników. Święty Mikołaj pamiętał również o grzecznych przedszkolakach, gdyż zostawił dla nich słodkie paczki oraz prezent grupowy – market do zabawy. Następnie goście i gospodarze uroczystości zasiedli do suto zastawionego stołu, który przygotowali rodzice. Na stołach pojawiły się pyszne ciasta, babeczki, pierniczki.

17 grudnia podczas apelu został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Kim będę, gdy dorosnę”, który polegał na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką. Wykonane przez uczniów prace plastyczne oceniane były przez jury pod względem zgodności z tematem, estetyki oraz pomysłowości. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały zaprezentowane na wystawie, a laureaci otrzymali nagrody i dyplomy uznania.

Laureaci konkursu :

• I miejsce – Jakub Kaniewski z kl. I a
  • II miejsce – Dawid Dębowski z kl. II a
  • III miejsce – Eter Mekvabishvili z kl. I a

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tradycją klasy VI jest aktywne spędzanie mikołajek na retkińskim lodowisku. To nasze ulubione wyjście w trakcie roku szkolnego i zawsze mamy niedosyt, dlatego tym razem jeździliśmy przez 2 godziny. Postępy niektórych są imponujące (może niedługo znajdą się w narodowej kadrze :), inni jeszcze próbują osiągnąć mistrzowski poziom. Nie straszne nam nowe wyzwania, a przy tym wspólnie spędzony czas sprawia, że poznajemy się coraz lepiej.
Świetna zabawa!
Naprawdę polecamy wszystkim!