Grudzień 2018

Aktualnie online: 1
W sumie: 205246

Dzienne archiwum: 2 grudnia 2018

Jabłuszka pieczone pod kruszonką. Mniam.

Nasze najmłodsze dzieci, 3-letnie Motylki, uwielbiają zabawy plastyczne. W listopadzie nasi milusińscy poznali technikę malowania mokre w mokrym. Najpierw obficie namoczyli kartki wodą, następnie zrobili plamy mocno rozwodnioną farbą. Dopełnieniem zabawy było dmuchanie przez słomki na kartkę i obserwowanie jak farba wędruje po wodzie.

W naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy 100- lecie Niepodległości Polski. Celem działań było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski  oraz przybliżenie polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach , zajęciach edukacyjnych poznały pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.

Nauczycielki z naszego przedszkola, p. Ola i p. Emilka, zorganizowały warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców. Rodzice wraz z dziećmi wykonali przebranie ślimaka i maskę-czapkę niedźwiadka. Wszyscy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że warsztaty te stały  się inspiracją do samodzielnego stworzenia przebrań na bal jesieni.