Styczeń 2019
« Gru   Lut »

Miesięczne archiwum: Styczeń 2019

25 stycznia 2019 r. o g. 10.00 gościliśmy babcie i dziadków naszych Pszczółek. Z tej okazji dzieci przygotowały przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, wyrecytowały wiersz pt. „Kocham babcię i dziadka” oraz zaśpiewały piosenkę pt. „Kraina babci i dziadka”. Dzieci otrzymały gorące brawa i gratulacje za swój występ. Następnie rozdały własnoręcznie wykonane prezenty w postaci bransoletek i serc, składając przy tej okazji osobiste życzenia. Potem odbył się słodki poczęstunek. Czas umilały gościom rozmowy ze swoimi kochanymi wnukami i wnuczkami. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie a rodzicom za pomoc w przygotowaniu święta.

25 stycznia grupa Motylki gościła w przedszkolu swoje kochane babcie i kochanych dziadków. Dzieci przygotowały którymi występ artystyczny- śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Wspólnie z babciami i dziadkami zatańczyli też taniec „Leniwy rock’n’roll”. Motylki przygotowały dla babć i dziadków własnoręcznie wykonane prezenty. Babcie dostały wisiorek w kształcie serca a dziadziusiowie kolorowe krawaty. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

18 stycznia 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Beatką udały się na zajęcia pt. „Urodziny Kubusia Puchatka” do pobliskiej biblioteki. Dzięki uprzejmości pani kierownik, przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o przygodach pluszowego misia. Następnie uczestniczyły w zagadkach, zabawie „Ciepło – zimno”, a także „Przyczep ogon Kłapouchemu” oraz zajęciach plastycznych, podczas których kolorowały postaci z bajki. Na sam koniec wizyty jak zawsze przyszedł czas na zabawę, która jest najbardziej wyczekiwaną atrakcją całego pobytu. Dziękujemy bardzo za wspaniałe spotkanie czytelnicze dla naszych Pszczółek. Do zobaczenia w lutym.

Uczniowie klasy VIII naszej szkoły wzięli bardzo aktywny udział w zbiórce funduszy WOŚP. Mimo kiepskiej pogody, kwestowaniu w deszczu i przenikliwym chłodzie, humory nam dopisywały.

Ile zebraliśmy jako szkoła, dowiemy się za kilka dni, ale mamy ogromną satysfakcję, że mogliśmy zrobić wspólnie coś pięknego. Pomagać to najcenniejsze, co możemy robić!

Korzystając z zimowej aury, klasa VI spędziła zajęcia wychowania fizycznego na świeżym powietrzu. Podzieliliśmy się na zespoły, które miały za zadanie wykonanie śnieżnych figur o dowolnym kształcie. Pomysłowość naszych uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania. „Bałwany” piękniejsze, jeden od drugiego. Oceńcie sami!

15 stycznia pierwszoklasiści uczestniczyli w warsztatach,  które odbyły się w pobliskiej Bibliotece z Kotem. Uczniowie mieli okazję oglądać papierowy teatrzyk Kamishibai i zapoznać się z opowiadaniem „Szukając Marudka”.  Następnie wykonali bardzo pomysłowe prace plastyczne przedstawiające dalsze losy jednego z bohaterów, które zaprezentowali opowiadając wymyślone przez siebie  historie. Udział w warsztatach dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości.

Szanowni Państwo

W związku z rozpoczęciem realizacji zadania Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania, przesyłam Państwu najważniejsze informacje dotyczące zasad realizacji i  rekrutacji.

W dniu 11 stycznia 2019 roku na stronie www.uml.lodz.pl zostanie udostępniona lista placówek wraz z informacją, że rekrutację rozpoczynamy we wtorek 15 stycznia w godzinach pracy sekretariatu.

Serdecznie zapraszam

8 stycznia 2019 roku uczniowie klasy ósmej oraz kilku uczniów z klasy siódmej pojechali pod opieką pani Aleksandry Welhan i pana Wojciecha Klimkiewicza do Oświęcimia. Uczniowie zwiedzili obóz koncentracyjny w Oświęcimiu i w Brzezince. Ogromne wzruszenie i poruszenie wywołały zbiory przedmiotów należących do więźniów obozu, zdjęcia osób, które zginęły tam okrutną śmiercią, cele śmierci, place apelowe, krematorium, pomieszczenie, w którym uśmiercano ludzi za pomocą gazu, ściana śmierci. Wycieczka uświadomiła wszystkim jakim szczęściem jest życie w czasach pokoju, posiadanie rodziny i domu, do którego codziennie wracamy.

Tak nasi najmłodsi cieszą się z zimy 🙂