Luty 2019

Dzienne archiwum: 22 lutego 2019

Minął kolejny dzień ferii. Od samego rana były ploteczki i zabawy w grupie. Zaopatrzeni w wygodną odzież na przebranie udaliśmy się w kolejne z naszych ulubionych miejsc – do sali zabaw „Agatka”. Dwie godziny intensywnej, zwariowanej zabawy pozwoliły nam wyładować energię, która rozsadzała nas od środka. Powróciliśmy do szkoły na obiad i po krótkim odpoczynku udaliśmy się do zaprzyjaźnionej Biblioteki z Kotem. Dowiedzieliśmy się jakie filmy animowane powstały w naszym mieście. Rozpoznaliśmy wszystkie pomniki Bajkowej Łodzi. Nie uwierzycie, ale niektóre bajki są starsze od naszych Pań czy pracowników Biblioteki. Szok!!! Wszyscy wzięliśmy udział w konkursie na temat łódzkich bajek i każdy z nas w nagrodę otrzymał książeczkę do kolorowania o tematyce historycznej. Po powrocie do szkoły pobawiliśmy się chwilę balonami. Chętne osoby pobawiły się na komputerach, a pozostałe skakały na skakankach czy grały w gumę i w starą zabawę z dzieciństwa naszych Pań „raz, dwa, trzy Flinston”, której nadaliśmy nową nazwę „lasery”. „Szczur” był równie emocjonujący 🙂 Na koniec dnia zostało nam już tylko tyle siły, by posegregować wszystkie pudła z klockami. Nie możemy doczekać się kolejnego dnia!

We wtorek nie mogliśmy się doczekać, kiedy wyjdziemy ze szkoły. Kwadrans po ósmej wyruszyliśmy w drogę. Próbowaliśmy znaleźć oznaki wiosny w parku im. Poniatowskiego, zamiast tego naszym oczom ukazał się… zamarznięty staw i ptaki spacerujące po jego powierzchni. Podczas spaceru mijaliśmy cmentarz żołnierzy radzieckich, który bardzo zainteresował naszego kolegę Saszę. W końcu dotarliśmy do celu, czyli kręgielni „Król kul” w Sukcesji. Dwie godziny fantastycznej zabawy czasami przerywane okrzykami żalu „Pani Izooo!”, gdy kula jednej z naszych wychowawczyń lądowała jeden lub dwa tory dalej 🙂 Oczywiście Mistrz Kręgli, może być tylko jeden 🙂 Po emocjonujących rozgrywkach parkiem udaliśmy się z powrotem do szkoły. Zjedliśmy obiad i oddaliśmy się chwili relaksu po tym jakże ekscytującym poranku. Na zajęciach plastycznych sami ozdabialiśmy papier, z którego potem złożyliśmy koty w technice origami. Ponieważ piękna pogoda nas nie opuszczała i słonko cudownie przyświecało, odzyskaną energię spożytkowaliśmy na osiedlowym placu zabaw. Po powrocie do szkoły, stworzyliśmy wspólnie kolejną wielką stronę „Pamiętnika z półkolonii”.