Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

BIP

W sobotę 22 września spotkaliśmy się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 192 aby „posprzątać świat”. Na początku akcji organizatorzy czyli Rada Osiedla Retkinia poczęstowali wszystkich pączkami oraz napojami, abyśmy mieli siłę do pracy. Sprzątaliśmy teren Uroczyska Lublinek strzeżeni przed zagubieniem przez miłego pana Leśnika. Oprócz śmieci zebraliśmy też kilka grzybów jadalnych 😉 Działaliśmy z pełnym zaangażowaniem i radością. Po pracy przyszedł czas na ciepły posiłek, zjedliśmy bigos i zupę grochową. W oczekiwaniu na ogłoszenie werdyktu w kwestii zajętego miejsca ze względu na ilość zebranych śmieci i zaangażowanie, wzięliśmy udział w warsztatach  z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez harcerzy. Nasz trud się opłacił, ponieważ zajęliśmy I miejsce równolegle z inną szkołą. Wygraliśmy piłki oraz prezenty indywidualne.  Dodatkowo jeden członek naszej drużyny został wyróżniony za szczególne zaangażowanie oraz najmłodszy wiek wśród dzieci ze wszystkich szkół uczestniczących w akcji sprzątania ziemi. Wracaliśmy szczęśliwi i wcale nie zmęczeni oraz z postanowieniem, żeby świat sprzątać nie tylko raz w roku.