« Wrz

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 0
W sumie: 180062

W sobotę 22 września spotkaliśmy się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 192 aby „posprzątać świat”. Na początku akcji organizatorzy czyli Rada Osiedla Retkinia poczęstowali wszystkich pączkami oraz napojami, abyśmy mieli siłę do pracy. Sprzątaliśmy teren Uroczyska Lublinek strzeżeni przed zagubieniem przez miłego pana Leśnika. Oprócz śmieci zebraliśmy też kilka grzybów jadalnych 😉 Działaliśmy z pełnym zaangażowaniem i radością. Po pracy przyszedł czas na ciepły posiłek, zjedliśmy bigos i zupę grochową. W oczekiwaniu na ogłoszenie werdyktu w kwestii zajętego miejsca ze względu na ilość zebranych śmieci i zaangażowanie, wzięliśmy udział w warsztatach  z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez harcerzy. Nasz trud się opłacił, ponieważ zajęliśmy I miejsce równolegle z inną szkołą. Wygraliśmy piłki oraz prezenty indywidualne.  Dodatkowo jeden członek naszej drużyny został wyróżniony za szczególne zaangażowanie oraz najmłodszy wiek wśród dzieci ze wszystkich szkół uczestniczących w akcji sprzątania ziemi. Wracaliśmy szczęśliwi i wcale nie zmęczeni oraz z postanowieniem, żeby świat sprzątać nie tylko raz w roku.