Grudzień 2018

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
W sumie: 205124

1 października uczniowie klasy VI realizowali lekcję wychowania patriotycznego w formie wycieczki ulicami naszego miasta. Trasę zaplanował łódzki przewodnik i jednocześnie pracownik współpracującej ze szkołą „Bibiloteki z Kotem” – Pan Michał. Oprowadził nas po miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami i postaciami , które miały znaczący wpływ na polską historię. Dowiedzieliśmy się, że Łódź była przed wojną miastem garnizonowym, a żołnierskie koszary można było spotkać w wielu miejscach. Wiemy już co upamiętnia data 6-go sierpnia, kim byli: generał Haller, Lucjan Żeligowski czy Stefan Pogonowski (jego grób z niezwykłym pomnikiem mogliśmy zobaczyć na Starym Cmentarzu) i co mieściło się w budynku obecnego Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Nie wszyscy mieli świadomość, że w tym miejscu więziono marszałka Józefa Piłsudskiego.

To oczywiście nie wszystkie punkty naszego spaceru, nie sposób jednak opisać je wszystkie. Wycieczka trwała ponad 3 godziny, a przeszliśmy około 5 kilometrów. Ile udało się nam zapamiętać? Czas pokaże. Z pewnością na lekcjach historii mogli będziemy naszą wiedzę odświeżyć.