Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

BIP

20 maja 2019 r. Pszczółki i Żabki z wychowawczyniami i ciocią Moniką pojechały na wycieczkę do Pasieki w Lipce koło Strykowa. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. „Poznajemy życie pszczół”. Dzieci wysłuchały opowieści pana pszczelarza – Darka, który z niebywałą dokładnością wyjaśnił pojęcie bartnika i barci, przedstawił dzieciom cykl życia pszczół oraz ich rodzaje, potem wszyscy skosztowali chleba z różnymi miodami, następnie obserwowali rozpalenie podkurzacza i przebrali się w stroje ochronne i udali się do pasieki, aby na żywo obserwować owady. Odważni mieli okazję potrzymać trutnie, które nie żądlą. W oczekiwaniu na posiłek dzieci obserwowały i głaskały zwierzęta takie, jak: kozy, króliki, kury, a nawet pawia. Na koniec wszyscy uczestnicy zjedli kiełbaski z chlebem w chacie dymnej. Dziękujemy bardzo gospodarzom za wspaniałe zajęcia przyrodnicze oraz poczęstunek dla naszych przedszkolaków. Polecamy innym to miejsce 🙂