Marzec 2020
« Lut

admin

Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Ewą pojechały do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi na warsztaty pt. „Jakie jest miasto – każdy widzi”, podczas których dzieci zapoznały się z różnego rodzaju mapami m. in. z mapą Łodzi, a potem zaprojektowały swoją. Kolejne zajęcia w postaci lekcji pt. „Łódzkie legendy” przybliżyły dzieciom historię powstania miasta („Legenda Janusza, czyli skąd pochodzi nazwa miasta Łódź”), nazwę ulicy Piotrkowskiej („Jak to było z panną Piotrkowską, czyli narodziny łódzkiej Pietryny”), o panu Poznańskim i jego dukatach ( „Złote dukaty w kominie, czyli kołowrotek na dachu”) oraz o diable, który chciał pracować u króla bawełny („Piekielne maszyny, czyli jak u Scheiblera bies parą dmuchał”). Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat Łodzi i tradycyjnie zadowolone z wycieczki wróciły do przedszkola.

Bardzo, bardzo prosimy o przynoszenie karmy, produktów spożywczych i higienicznych, niepotrzebnych już w domu kocyków i ręczników. Poprzednie dwie akcje pokazały, że nasze dzieci i ich rodzice mają ogromne serca dla zwierząt. Zbiórkę prowadzi klasa VIII z Wychowawczynią😃w sali 53

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 133 i Niepubliczne Przedszkole Akuku ofiarowali serduszka walentynkowe 6-latkom (naszym przyszłym uczniom)💝

13 lutego 2020 r. Pszczółki z wychowawczyniami pojechały do Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi na zajęcia pt. „Początki państwa polskiego w dawnych legendach”. Dzieci wysłuchały „Legendy o Lechu, Czech i i Rusie” oraz o „Księciu Popielu i myszach”. Przedszkolaki dowiedziały się, jak żyli nasi przodkowie przed powstaniem państwa polskiego, co robili na co dzień, gdzie mieszkali, co jedli. Potem dzieci układały puzzle i zwiedziły wystawy: etnograficzną, archeologiczną i numizmatyczną. Pszczółki wzbogacone wiedzą o swoim kraju wróciły do przedszkola.

14 lutego kl. II wraz z wychowawczynią p. Ewą Sobolewską i p. Ewą Świętosławską wybrała się do Biblioteki z Kotem na uroczystość pasowania na czytelnika.

Uczniowie, zanim otrzymali ten zaszczytny tytuł, musieli odpowiedzieć na kilka trudnych pytań i rozwiązać kilka zadań o tematyce związanej z książką.Na zakończenie każdy Czytelnik otrzymał dyplom oraz pamiątkową odznakę.

W oczekiwaniu na 210 urodziny Fryderyka Szopena…🎹🎼🎹🎼
Taka środa u Pszczółek;)

Dzień Bezpiecznego Internetu. Bezpieczna przygoda z Internetem…