Grudzień 2019
« Lis

admin

Nasz mały/wielki sukces! Zdobyliśmy pierwsze miejsce w zawodach sportowych „Z ekologią na sportowo”! Nasze Misie rozbiły bank i pozostawiły w tyle reprezentacje pozostałych łódzkich przedszkoli💪🏆❤️ oraz zdobyły atrakcyjne nagrody!

Dziś to my nauczyciele w szkolnych ławach…😉 Szkolimy się dla Was;)
Neurodydaktyka doktora Marka Kaczmarzyka – to wyjątkowa intelektualna przygoda.

Wzięliśmy udział w akcji Caritas „Serce na Gwiazdkę”.
Oto nasze zbiory.🤩
Dziękujemy wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom za to, ze okazali swe serce na Gwiazdkę.

Już grudzień, czas więc zacząć przygotowania do tegorocznego kiermaszu świątecznego, który odbędzie się już za dwa tygodnie, w piątek, 13 grudnia. Zachęcamy do wycinania, klejenia, wyszywania, pieczenia, lepienia i konstruowania przedmiotów na sprzedaż. I nie zapomnijcie zaprosić na kiermasz przyjaciół, rodziny i sąsiadów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły wraz z rodzinami do udziału w akcji Góra Grosza. Zbieramy 1, 2 i 5-groszówki dla dzieci, które nie mogą wychowywać się we własnej rodzinie. Każdy grosz to wymierna pomoc. Organizatorem Góry Grosza jest Towarzystwo Nasz Dom/ Our Home Association. Słój, do którego zbieramy monety, znajduje się na parterze szkoły. Liczymy na Wasz udział i dobre serca.

🧡💛🧡

02 grudnia 2019 r. nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach sizalowych, podczas których własnoręcznie wykonały Mikołaje. Najpierw czesały sznurki, a potem ukształtowały postać Mikołaja, przykleiły oczy, usta i nos. Zajęcia manualne okazały się wspaniałą zabawą, ale także przypomnieniem o roli tego szlachetnego człowieka, jakim był Święty Mikołaj. Dziękujemy bardzo p. Renacie za przeprowadzenie ciekawych zajęć dla naszych dzieci. Już nie możemy doczekać się kolejnych w styczniu 🙂

W piątek 29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową. Były wróżby, były tańce, były konkursy; bawili się starsi i młodsi.

W czwartek 28 listopada uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w przedświątecznym spotkaniu „Dzieci dzieciom” w ramach projektu „Budowanie otwartości i tolerancji międzykulturowej”, przygotowanym we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 170, Domem Dziecka nr 9 oraz DPS.
Przedstawienie opowiadało o tradycjach kulturowych czterech stron Polski.
Nasi uczniowie prezentowali tańce ludowe.
Dla  biorących udział w przedstawieniu oraz dla zaproszonych gości z obcych krajów została przygotowana niespodzianka kulinarna :-).

26 listopada 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią udały się do zaprzyjaźnionej biblioteki „z kotem” na zajęcia pt. „Jesień po angielsku” Przedszkolaki słuchały jesiennych wierszy, a potem projektowały jeże z liści. Podczas zajęć dzieci utrwalały sobie jesienne kolory oraz informacje o zwierzętach. Dziękujemy bardzo Pani Gabrysi za niezwykle ciekawe spotkanie czytelnicze dla naszych przedszkolaków. Do zobaczenia w grudniu.

25 listopada 2019 r. tradycyjnie w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym wyjątkowym dniu dzieci przyniosły ze sobą ulubione pluszaki. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych, tanecznych, plastycznych, a także sportowych. Radości z zabawy nie było końca. Na zakończenie dla naszych milusińskich odbył się słodki poczęstunek.

Uroczystość przygotowała i poprowadziła ciocia Kasia Burnat, której serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.