Grudzień 2018

Aktualnie online: 1
W sumie: 205246

admin

Tradycją klasy VI jest aktywne spędzanie mikołajek na retkińskim lodowisku. To nasze ulubione wyjście w trakcie roku szkolnego i zawsze mamy niedosyt, dlatego tym razem jeździliśmy przez 2 godziny. Postępy niektórych są imponujące (może niedługo znajdą się w narodowej kadrze :), inni jeszcze próbują osiągnąć mistrzowski poziom. Nie straszne nam nowe wyzwania, a przy tym wspólnie spędzony czas sprawia, że poznajemy się coraz lepiej.
Świetna zabawa!
Naprawdę polecamy wszystkim!
Spróbujcie!
Gorąco zachęcamy!
Serdecznie zachęcam do zakupienia prac dzieci, które zostały przygotowane na „Kiermasz Świąteczny”.
Dzieci włożyły dużo serca w przygotowanie tak pięknych dekoracji świątecznych, z radością malowały gwiazdeczki i ozdabiały pierniczki.

10 grudnia 2018 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką pojechały do Akademii Twórczego Rozwoju Inspiro w Łodzi na zajęcia pt. „Pieczenie i dekorowanie pierników”. Na początek dzieci zapoznały się z tradycją pieczenia ciastek, potem udały się do specjalnie przygotowanej kuchni, aby wykonać swoje cuda. Najpierw wyrabiały ciasto, potem wałkowały i wycinały, a po upieczeniu dekorowały kolorowymi lukrami i posypkami. Oczywiście nie zabrakło degustacji, bo korzenne zapachy zachęcały wszystkich do spróbowania smakołyków. Wspaniałe warsztaty poprowadziły panie Sylwia i Kasia, które profesjonalnie przeprowadziły zajęcia edukacyjno – kulinarne, za co serdecznie dziękujemy i zachęcamy innych do odwiedzenia pięknego pałacyku w naszym mieście.

6 grudnia w naszym przedszkolu gościł Teatr Pacuś, który przedstawił spektakl „Zimowa przygoda ze Świętym Mikołajem”. Bohaterami przedstawienia były tradycyjne postacie z bajek: Baba Jaga, diabełek, aniołek i wilk. Bohaterów spektaklu spotkaliśmy w chwili oczekiwania na Świętego Mikołaja. Przedstawienie było przepełnione humorem, na który widownia żywo reagowała. Uwieńczeniem spotkania było przyjście  Świętego Mikołaja, który rozmawiał z dziećmi i rozdawał im prezenty. Dzieci z naszego przedszkola w podziękowaniu Mikołajowi za upominki i miło spędzony czas zaśpiewały piosenkę.

W październiku dzieci samodzielnie przygotowały sałatkę owocową. „Żabki” kroiły, przyprawiały, mieszały i zjadły wszystko do ostatniej łyżeczki. 🙂 Tyle owoców nigdy nie zjadły w przedszkolu.

„Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę po czym Pani Wicedyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego pasowania. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Jabłuszka pieczone pod kruszonką. Mniam.

Nasze najmłodsze dzieci, 3-letnie Motylki, uwielbiają zabawy plastyczne. W listopadzie nasi milusińscy poznali technikę malowania mokre w mokrym. Najpierw obficie namoczyli kartki wodą, następnie zrobili plamy mocno rozwodnioną farbą. Dopełnieniem zabawy było dmuchanie przez słomki na kartkę i obserwowanie jak farba wędruje po wodzie.

W naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy 100- lecie Niepodległości Polski. Celem działań było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski  oraz przybliżenie polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach , zajęciach edukacyjnych poznały pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.

Nauczycielki z naszego przedszkola, p. Ola i p. Emilka, zorganizowały warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców. Rodzice wraz z dziećmi wykonali przebranie ślimaka i maskę-czapkę niedźwiadka. Wszyscy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że warsztaty te stały  się inspiracją do samodzielnego stworzenia przebrań na bal jesieni.