Kwiecień 2019
« Mar

admin

Uśmiechnięte buzie i pełne ciekawości oczy – to właśnie one były najważniejsze podczas naszego Dnia Otwartego. Przedszkolaki – mamy nadzieję, że nasi przyszli uczniowie – i ich rodzice mogli obejrzeć każdą salę, pobawić się w gry i zabawy przygotowane przez nauczycieli, a także uczestniczyć w pokazie magii. Był to przyjemny czas zarówno dla gości jak i nauczycieli.

W marcu obie klasy IV udały się do planetarium w EC1 aby obejrzeć i posłuchać bardzo ciekawej opowieści o wszechświecie.  W kwietniu zaś uczniowie V i VI klasy uczestniczyli w nietypowej lekcji o Układzie Słonecznym.

1 kwietnia – jak tradycja nakazuje – Samorząd Uczniowski oraz pani Barbara Graczykowska i pani Aleksandra Welhan postanowili zrobić wszystkim uczniom małego psikusa. Tydzień wcześniej na tablicach informacyjnych pojawiły się plakaty o planowanym pokazie węży. Przyszły na niego wszystkie klasy. Uczniowie byli przekonani, że w pudłach znajdują się żywe gady, których łacińskie nazwy przyklejone do pudeł brzmiały dość tajemniczo: Medicus Iniectiones, Xenopeltis Unicolor czy Hydrophidus Ogrolephis. Każdy mógł węży dotykać i zrobić sobie z nimi zdjęcie, za które należało uiścić opłatę – plastikowe nakrętki lub zużyte baterie.

29 marca 2019 klasa ósma i siódma pod opieką wychowawczyń – pani Izabeli Król i pani Aleksandry Welhan oraz nauczyciela historii – pana Wojciecha Klimkiewicza pojechały na wycieczkę do Warszawy. Wycieczka miała tytuł „Śladami Armii Krajowej”. Uczniowie zobaczyli Kopiec Powstania Warszawskiego, dawną siedzibę Gestapo, Starówkę, więzienie na Pawiaku oraz Cmentarz na Powązkach. Na grobach Alka, Rudego i Zośki – bohaterów książki „Kamienie na szaniec” uczniowie zapalili znicze.

Wszystkie klasy naszej szkoły mają szansę poznać tajniki profesjonalnej jazdy na łyżwach. Klasa IVb świetnie bawiła się na zajęciach w czwartek 28 marca. Praktycznie każdego dnia na lód wyjeżdża inna klasa. Zajęcia odbywają się nawet trzy razy dla każdej z nich. Cenne wskazówki trenerów jednym ułatwiają „przetrwanie”, innym pomagają doskonalić i tak już dobre umiejętności, A  to jeszcze nie koniec! Będziemy jeździć również jesienią!!!!

27 marca zagraliśmy turniej piłki nożnej w eliminacjach dzielnicy Polesie. Do awansu do kolejnej rundy zabrakło nam naprawdę niewiele, gdyż awansowały dwie drużyny, a my zajęliśmy trzecie miejsce. Chłopcy mieli szansę zaprezentować się za to w innych niż zwykle strojach meczowych. Najważniejsze, że dobrze się bawiliśmy i świetnie spędziliśmy wspólnie czas. Nasz nauczyciel WF jest dumny, że zostawiliśmy tyle serca na boisku. Życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia Jankowi, który kontuzją okupił swoją ambitną postawę w tym turnieju.

26 marca 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką wybrały się do Akademii Muzycznej w Łodzi na koncert pt. „Opowieści wielu strun”. Koncert prezentował niezwykle ciekawy i rzadko wykorzystywany w koncertach instrument – harfę. Dowiedzieliśmy się, że to jeden z najstarszych instrumentów ze składu orkiestry symfonicznej – jej historia sięga Starożytności. Studenci pokazali – na przygotowanych planszach – jak harfa ewoluowała od łuku do współczesnego instrumentu i jacy królowie na niej grali. Przykłady muzyczne prezentowane były zarówno przez dzieci ze Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego na harfach celtyckich, jak i przez studentów Akademii Muzycznej na harfach koncertowych, w różnych konfiguracjach: kompozycje na jedna, dwie, trzy harfy. Elementem koncertu były również zabawy na wyobraźnie – jakie odgłosy naśladuje harfa.

Ciekawą częścią koncertu była kompozycja zagrana na harfie elektrycznej oraz zaśpiewany utwór z bajki pt. „Kraina lodu”. Zadowoleni i zrelaksowani koncertem wróciliśmy do przedszkola.

22 marca 2019 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Wiosny. Z tej okazji ciocia Emilka i ciocia Ola przygotowały uroczystość dla wszystkich grup. Wszystkie dzieci zaśpiewały swoją wiosenną piosenkę, potem wysłuchały opowieści o ludowym zwyczaju topienia Marzanny, a na koniec dokonały symbolicznego aktu topienia kukły za pomocą bibuły pod chustą animacyjną.
Wszyscy wesoło się bawili na naszej sali aż zal było wracać do sal.