Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku

Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku

Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

BIP

Z życia Szkoły

Pod koniec kwietnia klasa 1a była na  wycieczce w  Planetarium przy ulicy Pomorskiej w Łodzi. Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach – eksperymentach, podczas których wzięły udział w doświadczeniach z wodą i wiązkami światła. Dowiedziały się również wielu ciekawostek o kosmosie, gwiazdach i planetach. Na koniec obejrzały interesującą prezentację o kropli wody i Ziemi w kosmosie.

Przed majówką, klasy I – III wzięły udział w Wiosennym Balu zorganizowanym  przez szkolny samorząd. Przy wielu skocznych i tanecznych utworach, dzieci bardzo miło spędziły czas. Dodatkową atrakcją był poczęstunek w klasach zorganizowany przez rodziców.

To był naprawdę bardzo udany i radosny dzień 🙂

Już w najbliższy czwartek
Zapraszamy ponownie  do udziału w Dniu Otwartym Szkoły Podstawowej nr 192 w Łodzi.
Już w najbliższy czwartek w godzinach 17.00-19.00 czekamy na przyszłorocznych Pierwszoklasistów z przygotowanymi dla Nich niespodziankami!
 

Wielkimi krokami zbliżamy się do otwarcia naszego nowego boiska szkolnego. Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w całej Łodzi! Nie dość, że infrastruktura jest SUPER, to i strzeżona najnowocześniejszym systemem monitoringu przez całą dobę! Już niedługo zajęcia wychowania fizycznego będą odbywać się tutaj.

 

Wielkanoc to pora radosna – życzymy Świąt kolorowych jak wiosna.

W koszyczku smakowitości, na stole obfitości,

a w sercach Waszych dużo, dużo miłości.

ZDROWYCH, RADOSNYCH I POGODNYCH ŚWIĄT

życzy Dyrekcja oraz pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Łodzi

 

Podczas wtorkowych zajęć świetlicowych uczniowie klas młodszych wykonali prace plastyczne związane z nadchodzącymi świetami Wielkanocnymi 🐣

 

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała współpracę z Fundacją Orange i dlatego wczoraj (12 kwietnia), w naszej klasie Ia gościliśmy przedstawiciela tej Fundacji, Pana Jacka Selenta , który poprowadził bardzo ciekawe zajęcia dotyczące Bezpiecznego Internetu. Opowiedział dzieciom czym jest Internet, jakie wady i zalety posiada oraz jak należy z niego bezpiecznie korzystać. Uczniowie obejrzeli również film, o drużynie Siaciaków oraz  o złych Sieciuchach, których trzeba unikać, korzystając z Sieci. Na koniec tego miłego spotkania Uczniowie otrzymali na pamiątkę od Pana Jacka książeczki o przygodach Sieciaków oraz drobne gadżety od firmy Orange.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie do naszej szkoły

Aby było bezpiecznie, komfortowo i nowocześnie wymieniliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym domofony, a w samym Przedszkolu także drzwi wejściowe. Cieszymy się, że mogliśmy to zrobić. Nie ma praktycznie miesiąca, abyśmy nie wykonali dla naszych Uczniów i Przedszkolaków jakiegoś choćby drobnego ulepszenia! 🤩

 

W tym tygodniu dzieci w świetlicy szkolnej namalowały farbami plakatowymi kolorowe drzewka. 

Już niedługo  drzewa przestaną być szare i znowu  za oknem będzie kolorowo 🙂 Ale póki co….można cieszyć się takim  oto widokiem.

W środę 30 marca klasa VII udała się na wycieczkę do Bełchatowa. Naszym celem były warsztaty „Mikoroświat w Makroskali” i zwiedzanie eksperymentarium PGE Giganty Mocy. Wszyscy, prócz dobrej zabawy mieli szansę „dotknąć” nauki poprzez pracę z mikroskopami. Ogromne wrażenie wywarła na nas również multimedialna wystawa.