Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

BIP

Z życia Szkoły

Cztery uczennice klasy VIII wzięły udział w XVI Łódzkim Konkursie „Prawa Dziecka – Prawami Człowieka”. Konkurs objęli patronatem: Kuratorium Oświaty, ŁCDNiKP, Wydział Prawa i Administracji UŁ, Izba Adwokacka oraz Komitet Ochrony Praw Dziecka. Nasze uczennice doszły do ścisłego finału i zdobyły: Gabrysia Bastek i Iga Grącka – wyróżnienie, Kinga Dudkiewicz – III miejsce, Weronika Zimoląg – II miejsce. Dziewczętom serdecznie gratulujemy. Jesteśmy dumni!

Zapisy w sekretariacie.

Dziś to my nauczyciele w szkolnych ławach…😉 Szkolimy się dla Was;) 
Neurodydaktyka doktora Marka Kaczmarzyka – to wyjątkowa intelektualna przygoda.

W piątek 6 grudnia obchodziliśmy mikołajki. Samorząd Uczniowski ukrył w wielu miejscach szkoły mikołajowe, czekoladowe niespodzianki. Kto je odnalazł, zjadał ze smakiem. Kto znalazł więcej słodyczy, dzielił się z innymi.

Wzięliśmy udział w akcji Caritas „Serce na Gwiazdkę”.
Oto nasze zbiory.🤩
Dziękujemy wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom za to, ze okazali swe serce na Gwiazdkę.

Już grudzień, czas więc zacząć przygotowania do tegorocznego kiermaszu świątecznego, który odbędzie się już za dwa tygodnie, w piątek, 13 grudnia. Zachęcamy do wycinania, klejenia, wyszywania, pieczenia, lepienia i konstruowania przedmiotów na sprzedaż. I nie zapomnijcie zaprosić na kiermasz przyjaciół, rodziny i sąsiadów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły wraz z rodzinami do udziału w akcji Góra Grosza. Zbieramy 1, 2 i 5-groszówki dla dzieci, które nie mogą wychowywać się we własnej rodzinie. Każdy grosz to wymierna pomoc. Organizatorem Góry Grosza jest Towarzystwo Nasz Dom/ Our Home Association. Słój, do którego zbieramy monety, znajduje się na parterze szkoły. Liczymy na Wasz udział i dobre serca.

🧡💛🧡

 
 

W piątek 29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową. Były wróżby, były tańce, były konkursy; bawili się starsi i młodsi.

W czwartek 28 listopada uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w przedświątecznym spotkaniu „Dzieci dzieciom” w ramach projektu „Budowanie otwartości i tolerancji międzykulturowej”, przygotowanym we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 170, Domem Dziecka nr 9 oraz DPS.
Przedstawienie opowiadało o tradycjach kulturowych czterech stron Polski.
Nasi uczniowie prezentowali tańce ludowe.
Dla  biorących udział w przedstawieniu oraz dla zaproszonych gości z obcych krajów została przygotowana niespodzianka kulinarna :-).

21 listopada po raz trzeci jest organizowany w Polsce „Dzień Wiatraczka”. Święto ma charakter międzynarodowy i jest gestem solidarności z małymi pacjentami cierpiącymi na genetyczną chorobę – mukowiscydozę. Dzieci w wielu krajach wykonują w tym dniu papierowe wiatraczki. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji i uczniowie klas młodszych z radością wykonali kolorowe wiatraczki.