Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku

Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku

Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

BIP

Z życia Szkoły

Projekt zakłada powstanie ogrodu sensorycznego o powierzchni około 1200 m2 wraz z parkingiem
bez barier. W projekcie ogrodu powstaną miejsca oddziałujące na zmysły:

  • smak – zioła, ogród warzywny;
  • dotyk – rośliny, elementy drewniane i trawnik ziołowy;
  • zapach – zapach kwiatów, ziół i krzewów;
  • słuch – szum roślin i wody;
  • wzrok – barwy roślin ozdobnych.

W tym celu powstanie 5 stref tematycznych. Aby ogród był prowadzony bez dużego nakładu pracy planuje się roślinność przede wszystkim zimozieloną, karłowe krzewy liściaste oraz gatunki płożąc.

 

Niektóre elementy konstrukcji zostaną pomalowane na bardzo intensywne kolory, aby były widoczne dla osób słabowidzących. Zmysł słuchu zostanie pobudzony przez śpiew ptaków, szelest liści, szum wody czy wiatru, ale również i elementy sztuczne: instrumenty do samodzielnego uruchamiania, takie jak: dzwonki, cymbały, bębny, talerze sensoryczne itp… Na ścieżki  zostaną wybrane materiały wydające pod nogami charakterystyczne dźwięki i o różnej strukturze (kora, piasek, drewno, kamienie, beton itp.). Powstanie oczko wodne z fontanną i pomostem/kładką.  Celem pobudzenia zmysłu węchu zostaną zasadzone: pachnące rośliny ozdobne ale również lecznicze i przyprawowe. Niektóre z nich będą występowały na podwyższeniach, celem lepszego dostępu dla osób poruszających się na wózkach.
W ogrodzie umieszczone zostaną domki dla ptaków i owadów oraz wiele roślin miododajnych.

 

Ogród zostanie wyposażony w ławeczki, pergole, trejaże, altankę ale również hamaki. Na potrzeby ogrodu adaptowana zostanie cześć zabawowa już istniejącego placu zabaw, który zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych (w tym celu wymieniona zostanie nawierzchnia, naprawione i dokupione urządzenia).

 

Na terenie ogrodu zostaną umieszczone tabliczki informacyjne w szczególności  tabliczki z opisami roślin w alfabecie Braille’a.

 

Dopełnieniem ogrodu przynależał będzie łatwo dostępny parking  wielostanowiskowy. Teren zostanie ogrodzony, oświetlony oraz  monitorowany.

14 października 2020r. w naszym Zespole odbyło się ślubowanie. Dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów przez Panią Dyrektor. Uczniowie zaśpiewali piosenki specjalnie przygotowane dla swoich gości. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz książki, a także upominki od swoich rodziców.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce 🙂

                           

Na świetlicy jest wesoło. Kolorowo jest wokoło. Dynie mamy już jesienne. Liście szeleszczą nam pod nogami. Czy chcesz się pobawić z nami? Prace plastyczne „ Jesienna dynia” wykonane na zajęciach świetlicowych przez dzieci z klasy 2.

       

 

          

 

W piątek 2 października odbyły się wybory do SU. Przewodniczącą została Oliwia Tarkowska z klasy 8. W tym roku są dwie zastępczynie przewodniczącej: Wiktoria Pabisiak (kl. 8) i Karolina Franek (kl. 7). W skład samorządu wchodzą jeszcze: Lena Karasek, Michał Banasiak, Julia Gryczyńska i Dagmara Miszczyszyn. Wszyscy z klasy siódmej.

Świeżo wybrany samorząd wraz z klasą IV już przystąpił do pracy 🙂 Uczniowie organizują akcję charytatywną dla zwierząt porzuconych i zaniedbanych. Będą zbierać karmę, koce, ręczniki, miski oraz zabawki. Wszystkie te dary przekażą do Fundacji VIVA.

                                              

 

                                              

 30 września – Dzień Chłopaka. Dziewczęta z klasy 6 obdarowały swoich kolegów pięknymi kubkami, czym sprawiły im ogromną niespodziankę. Nie zapomniały też o wychowawcy – Panu Marcinie. 😃👍

Dziewczyny, jesteście świetne!

                

                                                   

30 września 2020r. klasa IB obchodziła Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczniowie otrzymali drobne upominki. Potem dzieci tańczyły do poznanych piosenek i bawiły się z chustą animacyjną. Tak niewiele potrzeba, aby wywołać uśmiech na twarzach naszych dzieci 🙂

25 września klasa VIa wraz z wychowawcą  panem Marcinem Gapysem i panią pedagog, wybrała się na Motodrom przy ulicy Parkowej, aby zdobyć uprawnienia do poruszania się rowerem po drogach publicznych.

5 września odbyły się WARSZTATY FOTOGRAFICZNE – OWADY W MAKROFOTOGRAFII – to zdjęcia na młodzieżowy konkurs fotograficzny Festiwalu Filmów Przyrodniczych.
Fotografowała młodzież z klasy siódmej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Łodzi   pod fachowym okiem pana Romana Dębskiego 💚💚