Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku

Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku

Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

BIP

Z życia Szkoły

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23

KLASY  I-III  godzina 9.30

KLASY IV-VIII godzina 10:00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 🙂

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów przyszłej klasy Ia na organizacyjne spotkanie z wychowawcą, które odbędzie się 30 sierpnia 2022 r. o godzinie 17.00 w sali 42.

kolonie dla dzieci- uchodźców z Ukrainy

Wakacje, wakacjami, ale… podsumowujemy Budżet Deliberacyjny, który premierowo zagościł w naszej szkole. Głosami 111 naszych uczniów, do realizacji w ramach zadania Szkolnego Budżetu Deliberacyjnego przekazano trzy projekty, które uzyskały największą liczbę głosów:
– bloki do biegów sprinterskich z pistoletem startera – 86 pkt.;
– elektroniczna tablica wyników – 84 pkt.;
– osłony słupków tablic do koszykówki na boisku – 77 pkt.
Na dalszych miejscach znalazły się pozostałe Wasze propozycje:
– remont szatni wychowania fizycznego – 29 pkt.;
– automat z gorącymi napojami – 29 pkt.;
– kanapa do siedzenia na korytarzu – 20 pkt.;
– nowe drzwi do toalety – 8 pkt.
Wszystkim dziękujemy za udział w lekcji samorządności i mamy nadzieję w kolejnych latach również być beneficjentami podobnych przedsięwzięć. A teraz czekamy na zamówiony sprzęt, aby od września mógł służyć społeczności naszej szkoły!

Jak zawsze  były uśmiechy, radość z nadchodzących wakacji, dyplomy, nagrody… Ale i łzy wzruszenia, bo trzeba pożegnać ósmoklasistów. Żeby nie było tak smutno, nasza nieoceniona Rada Rodziców  zorganizowała piknik rodzinny pod  nazwą: „Piknik pod arbuzami  „Były pyszne ciasta, kiełbaski, wata cukrowa, konkursy, tańce, bańki mydlane, dmuchane zjeżdżalnie, a na koniec mecz piłki nożnej, w którym zmierzyły się drużyny nauczycieli i rodziców.  Do zobaczenia we wrześniu. A naszym drogim absolwentom życzymy powodzenia. 

 

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 r.

9.00 –  klasy I-III w sali gimnastycznej

11.00 –  klasy V I-VIII w sali gimnastycznej

11:3013:30 – piknik rodzinny dla klas I-III

13:30 – 15:00 – piknik rodzinny dla klas IV-VIII 

W czasie pikniku dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów prawnych.

Współpracujemy z IX LO od zeszłego roku. Nasi uczniowie biorą udział w konkursach z języka polskiego i angielskiego oraz z matematyki. Współpraca jest owocna i na pewno będzie trwać. 🤩🏆

Pobyt w Turcji naszych erasmusowiczów dobiegł końca. Dziś już wrócili do szkoły, ale jeszcze przedwczoraj przebywali w  Antalay nad Morzem Śródziemnym, zwiedzali Park Narodowy Kursunlu z wodospadami, płynęli statkiem , by zobaczyć wodospad Duden i poznać historię bramy Hardiana.  A na koniec… szaleli w morskich falach 🙂

 Odbyła się pożegnalna kolacja z przyjaciółmi z Turcji i Węgier.  Nasi uczniowie otrzymali od gospodarzy pamiątkowe upominki  i spędzili czas w ulubionej restauracji pijąc milkshake.

Wyjazd i pobyt naszych uczniów i nauczycieli w Turcji miał miejsce w ramach realizacji założeń i wymiany dobrych praktyk projektu „Everything you need is in you” finansowanego ze środków programu Erasmus +.

 Nasi uczniowie i nauczyciele odwiedzili turecką szkołę. Zostali w niej ugoszczeni, a z naszymi tureckimi partnerami rozmawiali o tradycjach narodowych. Tańczyli, smakowali tutejsze   potrawy, tworzyli nietypowe prace plastyczne oraz  zwiedzili Muzeum Historii Miasta Uşak. 

Podczas wycieczki  zwiedzili także  ruiny starożytnego miasta Blaundos 🏞, szklany taras w Parku Przyrody Ulubay Canyon (drugi najdłuższy na świecie) oraz Centrum Sportowe, w którym obejrzeli pokazy judo 🥋, zapasów🤼‍♂️, taekwondo i gimnastyki 🤸‍♂️.