Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

BIP

Użytkownicy na stronie

Aktualnie online: 1
W sumie: 205246

Z życia Szkoły

Tradycją klasy VI jest aktywne spędzanie mikołajek na retkińskim lodowisku. To nasze ulubione wyjście w trakcie roku szkolnego i zawsze mamy niedosyt, dlatego tym razem jeździliśmy przez 2 godziny. Postępy niektórych są imponujące (może niedługo znajdą się w narodowej kadrze :), inni jeszcze próbują osiągnąć mistrzowski poziom. Nie straszne nam nowe wyzwania, a przy tym wspólnie spędzony czas sprawia, że poznajemy się coraz lepiej.
Świetna zabawa!
Naprawdę polecamy wszystkim!
Spróbujcie!
Gorąco zachęcamy!

Ostatni dzień przed adwentem wszystkie klasy bawiły się na szkolnych Andrzejkach. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali nie tylko muzykę i dekoracje, ale też różnorakie konkursy. Do współpracy zostali też zaproszeni chętni uczniowie. Salony wróżb działały dzięki zaangażowaniu dziewcząt z klasy VI – Weroniki i Patrycji oraz VIII – Wiktorii  Oliwii.

23 listopada 2018 roku uczniowie klasy VI, VII i VIII przystąpili do pierwszego etapu konkursu. Cztery dni później Kuratorium Oświaty (organizator konkursu) podało wyniki. Do drugiego – rejonowego – etapu zakwalifikowali się uczniowie:
– Kinga Dudkiewicz z klasy 7
– Jan Wolniewski z klasy 7
– Martyna Banaszkiewicz z klasy 8
– Magdalena Kubiak z klasy 8
– Zuzanna Szustkiewicz z klasy 8
– Oliwia Krupińska z klasy 8
– Jan Wrzesień z klasy 8
– Jakub Olczak z klasy 8
– Weronika Przybył z klasy 8
– Mikołaj Lewandowski z klasy 8
Ogromne gratulacje składa naszym uczniom cale grono pedagogiczne. Trzymamy kciuki podczas drugiego etapu.

Dnia 26 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia. Wybieraliśmy największego i najmniejszego misia, a klasy młodsze wzięły udział w konkursie plastycznym – również dotyczącym pluszowych misiów. Uczniowie klasy VIII postanowili się przebrać – nie za misie co prawda, ale wzbudzili zachwyt pozostałych uczniów i nauczycieli.

Chcąc podkreślić wyjątkowość jubileuszu naszej ojczyzny 20 listopada wszyscy uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i inni pracownicy zespołu uczestniczyli w uroczystym wkopaniu „kapsuły czasu”. Postaraliśmy się przechować dla następnych pokoleń ważne dla nas drobiazgi, życzenia dla Polski, listy i zdjęcia. Pomysłodawcą akcji była uczennica klasy 7, Gabrysia Bastek. To jej przypadło w udziale umieszczenie kapsuły w ziemi, a dzieła dokończył nauczyciel historii, Pan Wojciech Klimkiewicz. Ostatni ruch należał do P. Dyrektor, Jolanty Zakosztowicz.
Liczymy na to, że zawartością uda nam się zaskoczyć przyszłych uczniów i pracowników ZS-P nr 1.

20 listopada pierwszoklasiści uczestniczyli w warsztatach plastyczno – literackich, które odbyły się w pobliskiej Bibliotece z Kotem. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się z książką Wojciecha Widłaka „Marta i ufoludek” oraz skonstruowania według własnego pomysłu ufoludka. Udział w warsztatach dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i znaczki czytelnika biblioteki.

8 listopada 13 osób przystąpiło do pierwszego etapu tegorocznej edycji konkursu. Po kilkudniowym oczekiwaniu mamy już oficjalnie potwierdzone wyniki. Dwie uczennice:

Magdalena Kubiak z klasy VIII

i Kinga Dudkiewicz z klasy VII

ponownie awansowały do kolejnej fazy.

Składamy im zasłużone gratulacje i życzymy jeszcze większych sukcesów.
Pozostałych uczestników zachęcamy do „nieskładania broni” i podejmowania następnych wyzwań 🙂
Grono Pedagogiczne

Wczoraj,  niesieni jeszcze radością przeżywania 100 rocznicy odzyskania niepodległości i uczestnictwa w niedzielnych uroczystościach, całą społecznością szkolną wspólnie świętowaliśmy biorąc udział w szczególnej, nastrojowej akademii. Głośno i radośnie wybrzmiały wszystkie zwrotki hymnu. Nie zabrakło też „Roty” i „Pierwszej Brygady”. Piękne teksty nawiązujące do polskich tradycji przeplatały się z utworami muzycznymi takimi jak: „Taki kraj”, „Mury” czy „Kocham wolność”. Aktorami byli uczniowie z klasy 7 i 8. Scenariusz przygotował P. Wojciech Klimkiewicz – nauczyciel historii, a nad całością czuwały P. Aleksandra Welhan – polonistka i P. Aurelia Janas – germanistka.  Wszystko to dopełniały dekoracje, w których wykorzystano prace przygotowywane przez dzieci już od początku września.
Kolejna akcja już w przyszłym tygodniu, a zaraz po niej relacja na naszej stronie.