Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

BIP

Użytkownicy na stronie

Aktualnie online: 1
W sumie: 179954

Z życia Szkoły

15 października uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w  warsztatach Edukido z klockami LEGO. Podczas zajęć instruktorzy zapoznali dzieci z zasadami konstruowania kolejki linowej oraz z działaniem mechanizmów w świecie rzeczywistym i w świecie klocków LEGO. Uczniowie zadawali pytania i podejmowali samodzielne decyzje budując swoją kolejkę z klocków o różnych kształtach, kolorach, wielkościach i funkcjach.  Pod koniec zajęć wszyscy mali konstruktorzy zaprezentowali efekty swojej pracy. Była też okazja do testowania możliwości swojego wagonika na zaimprowizowanej między ławkami kolejce górskiej. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością w tworzeniu konstrukcji. Udział w warsztatach dostarczył dzieciom dużo radości.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej

wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym

sukcesów w życiu osobistym i zawodowym

życzy Dyrektor

1 października uczniowie klasy VI realizowali lekcję wychowania patriotycznego w formie wycieczki ulicami naszego miasta. Trasę zaplanował łódzki przewodnik i jednocześnie pracownik współpracującej ze szkołą „Bibiloteki z Kotem” – Pan Michał. Oprowadził nas po miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami i postaciami , które miały znaczący wpływ na polską historię. Dowiedzieliśmy się, że Łódź była przed wojną miastem garnizonowym, a żołnierskie koszary można było spotkać w wielu miejscach. Wiemy już co upamiętnia data 6-go sierpnia, kim byli: generał Haller, Lucjan Żeligowski czy Stefan Pogonowski (jego grób z niezwykłym pomnikiem mogliśmy zobaczyć na Starym Cmentarzu) i co mieściło się w budynku obecnego Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Nie wszyscy mieli świadomość, że w tym miejscu więziono marszałka Józefa Piłsudskiego.

To oczywiście nie wszystkie punkty naszego spaceru, nie sposób jednak opisać je wszystkie. Wycieczka trwała ponad 3 godziny, a przeszliśmy około 5 kilometrów. Ile udało się nam zapamiętać? Czas pokaże. Z pewnością na lekcjach historii mogli będziemy naszą wiedzę odświeżyć.

28 września 2018 roku odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wcześniej kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, które zostały wywieszone na tablicy. Każdy z uczniów i nauczycieli mógł zapoznać się z propozycjami i planami poszczególnych kandydatów. W tajnych wyborach wzięli udział uczniowie klas IV – VIII oraz Pani Dyrektor, wicedyrektor i nauczyciele. Komisja złożona z trzech nauczycielek i trojga uczniów policzyła głosy.
Wyniki przedstawiają się następująco:

  • przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Martyna Banaszkiewicz z klasy VIII,
  • jej zastępcami  – Jakub Olczak i Oliwia Krupińska z klasy VIII,
  • a w sekcji organizacyjnej znaleźli się – Weronika Zimoląg z klasy VII i Mikołaj Lewandowski z klasy VIII.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest pani Aleksandra Welhan.

Gratulujemy!

W sobotę 22 września spotkaliśmy się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 192 aby „posprzątać świat”. Na początku akcji organizatorzy czyli Rada Osiedla Retkinia poczęstowali wszystkich pączkami oraz napojami, abyśmy mieli siłę do pracy. Sprzątaliśmy teren Uroczyska Lublinek strzeżeni przed zagubieniem przez miłego pana Leśnika. Oprócz śmieci zebraliśmy też kilka grzybów jadalnych 😉 Działaliśmy z pełnym zaangażowaniem i radością. Po pracy przyszedł czas na ciepły posiłek, zjedliśmy bigos i zupę grochową. W oczekiwaniu na ogłoszenie werdyktu w kwestii zajętego miejsca ze względu na ilość zebranych śmieci i zaangażowanie, wzięliśmy udział w warsztatach  z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez harcerzy. Nasz trud się opłacił, ponieważ zajęliśmy I miejsce równolegle z inną szkołą. Wygraliśmy piłki oraz prezenty indywidualne.  Dodatkowo jeden członek naszej drużyny został wyróżniony za szczególne zaangażowanie oraz najmłodszy wiek wśród dzieci ze wszystkich szkół uczestniczących w akcji sprzątania ziemi. Wracaliśmy szczęśliwi i wcale nie zmęczeni oraz z postanowieniem, żeby świat sprzątać nie tylko raz w roku.

W Łagiewnikach przy ulicy Żuczej, 21 września klasa VI przyglądała się życiu nie żuków a pszczół. Spotkanie rozpoczęła  krótka, ale treściwa pogadanka. Znalazły się w niej ciekawe, nowe dla dzieci fakty, a także legendy. Druga część miała w większości charakter warsztatowy. Właściciel pasieki pozwolił nam skosztować miodu prosto z plastra, zaprezentował wytwory pszczelej pracy i pokazał jak wykonać woskową świecę. Na koniec posililiśmy się kiełbaskami z ogniska i degustowaliśmy różne gatunki miodu. W prezencie każdy zabrał do domu malutki słoiczek pszczelej słodkości i własnoręcznie zrobioną świeczkę. Atmosfera była fantastyczna, zwłaszcza, że i panie i pogoda pozwoliły na chwilę integracyjnego „ żołędziowego szaleństwa” (aż szkoda było tak szybko wracać).

Po zasłużonym wakacyjnym wypoczynku wracamy do pracy. 3 września Pani Dyrektor przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły życząc nam wytrwałości i sukcesów. Spotkania w klasach z wychowawcami pozwoliły sprawdzić jak się zmieniliśmy i czy bardzo za sobą tęskniliśmy. Pierwsze informacje niektórych ucieszyły, niektórych mniej.

Zdając sobie sprawę, że w nowym roku szkolnym czeka nas sporo wysiłku

życzymy wszystkim

POWODZENIA

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019  

ODBĘDZIE SIĘ

03 WRZEŚNIA 2018 r.

DLA WSZYSTKICH KLAS I-VIII

O GODZ. 9:30.

Dzieci zbierają się w swoich klasach.

W czwartek 16 sierpnia byliśmy w parku na Zdrowiu na tutejszym placu zabaw. Jest tu sporo ciekawych urządzeń, na które można wspinać się i po których można zjeżdżać. Najbardziej polubiliśmy tyrolkę. Po obiedzie spędzaliśmy czas na boisku, gdzie graliśmy w piłkę i w  warcaby.

 

W piątek 17 sierpnia zwiedzaliśmy Ogród Botaniczny. Tu na miejscu najbardziej spodobał nam się skansen, gdzie poznaliśmy warunki życia ludzi na wsi. Atrakcyjnym miejscem był również plac zabaw, gdzie zrelaksowaliśmy się po długim spacerze. Po obiedzie również przydał mam się odpoczynek. Słuchaliśmy opowieści o Mikołajku.

14 sierpnia bawiliśmy się w sali zabaw „Agatka” Wszyscy korzystali z basenu z kulkami i bawili się w strzelanie do celu. Tego dnia padał deszcz, więc musieliśmy wrócić autobusem. Po obiedzie słuchaliśmy książki pt. „Każdy jest inny” i graliśmy w gry różne gry planszowe.