Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

BIP

Z życia Przedszkola

26 marca 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką wybrały się do Akademii Muzycznej w Łodzi na koncert pt. „Opowieści wielu strun”. Koncert prezentował niezwykle ciekawy i rzadko wykorzystywany w koncertach instrument – harfę. Dowiedzieliśmy się, że to jeden z najstarszych instrumentów ze składu orkiestry symfonicznej – jej historia sięga Starożytności. Studenci pokazali – na przygotowanych planszach – jak harfa ewoluowała od łuku do współczesnego instrumentu i jacy królowie na niej grali. Przykłady muzyczne prezentowane były zarówno przez dzieci ze Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego na harfach celtyckich, jak i przez studentów Akademii Muzycznej na harfach koncertowych, w różnych konfiguracjach: kompozycje na jedna, dwie, trzy harfy. Elementem koncertu były również zabawy na wyobraźnie – jakie odgłosy naśladuje harfa.

Ciekawą częścią koncertu była kompozycja zagrana na harfie elektrycznej oraz zaśpiewany utwór z bajki pt. „Kraina lodu”. Zadowoleni i zrelaksowani koncertem wróciliśmy do przedszkola.

22 marca 2019 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Wiosny. Z tej okazji ciocia Emilka i ciocia Ola przygotowały uroczystość dla wszystkich grup. Wszystkie dzieci zaśpiewały swoją wiosenną piosenkę, potem wysłuchały opowieści o ludowym zwyczaju topienia Marzanny, a na koniec dokonały symbolicznego aktu topienia kukły za pomocą bibuły pod chustą animacyjną.
Wszyscy wesoło się bawili na naszej sali aż zal było wracać do sal.

19 marca 2019 r. w naszym Zespole odbył się między przedszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej You Can Sing zorganizowany przez nauczycielkę języka angielskiego – p. Anię, w którym wzięły udział dzieci z okolicznych przedszkoli: sąsiadującego 133, Sezamkowa oraz nasze przedszkolaki Julcia z Misiów oraz Mateusz z Pszczółek. Dzieci zaśpiewały piosenki w języku angielskim i otrzymały dyplomy i nagrody. Serdecznie dziękujemy p. Ani za zorganizowanie konkursu a dzieciom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszych przedszkolaków. Gratulujemy 🙂

12 marca 2019 r. Od g. 17.00 w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. Z te okazji gościliśmy dzieci z rodzicami, którzy od następnego roku będą mogli uczęszczać do naszej placówki. Pani Dyrektor przywitała przybyłych gości, przedstawiła kadrę pedagogiczną i opowiedziała o specyfice funkcjonowania przedszkola, odpowiadała na pytania rodziców a potem zaprosiła do zwiedzania pomieszczeń. Wszyscy goście udali się do oglądania przedszkola i rozmawiali z nauczycielkami. Na koniec dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w zajęciach plastycznych, podczas których wykonali kolorowe ptaki i kwiaty. W międzyczasie goście skosztowali pyszności przygotowanych przez najstarsze przedszkolaki oraz panią intendentkę. Rodzice zamieścili wpisy w kronice, którą bardzo chętnie oglądali. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do naszego przyjaznego dziecku przedszkola.

08 marca 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką udały się na zajęcia pt. „Uczucia” z Teatrzykiem Kamishibai do pobliskiej biblioteki. Dzięki uprzejmości pani kierownik, przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o uczuciach zwierząt. Następnie opowiadały, w jaki sposób okazują uczucia swoim najbliższym, potem uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których kolorowały zwierzątka. Dziękujemy bardzo za atrakcyjne spotkanie czytelnicze dla naszych Pszczółek. Do zobaczenia w kwietniu.

07 marca 2019 r. w naszym Zespole na sali gimnastycznej odbyły się warsztaty muzyczne z perkusją, które poprowadził muzyk – pan Marcin Lewicki. Wszystkie przedszkolaki miały okazję zobaczyć, dotknąć i zagrać na perkusji i bębnach oraz wysłuchać ich prawdziwego brzmienia.  Wszyscy byli zaciekawieni, z uwagą słuchali opowieści o powstaniu pierwszych instrumentów w Afryce i oczywiście dobrze się bawili. Dziękujemy za przeprowadzenie interesujących zajęć dla naszych przedszkolaków.

Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy

Przedszkola Miejskiego nr 21

serdecznie zapraszają na

Dzień Otwarty

Spotkanie odbędzie się w dniu

12 marca 2019 r. 

godz. 17.00. 

W programie:

  • warsztaty plastyczne, 
  • zabawy z chustą animacyjną, 
  • prezentacja pomieszczeń przedszkolnych, 
  • indywidualne rozmowy z kadrą dydaktyczną, 
  • poczęstunek oraz upominki dla dzieci. 

01 marca 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, który poprowadziły animatorki Centrum Kultury i Tańca Hajdasz w Łodzi. Dzieci tańczyły i śpiewały do powszechnie znanych utworów. Radość i szczęście gościły na twarzach naszych przedszkolaków. Dzieci otrzymały na pamiątkę dyplomy i maskę oraz naklejki. Na koniec jak zawsze zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy bardzo Pani Przewodniczącej Rady Rodziców i cioci Ewelince za przygotowanie wspaniałej zabawy dla naszych milusińskich.

26 lutego 2019 r. Pszczółki obchodziły Światowy Dzień Kota i dlatego wychowawczyni zaprosiła do naszego przedszkola p. Renię, która poprowadziła warsztaty, podczas których dzieci wykonały czarne koty ze skarpetek. Przy niewielkiej pomocy pani prowadzącej i swojej wychowawczyni p. Oli dzieci ukształtowały zwierzątka za pomocą specjalnych form, następnie związały je gumkami żeby wszystko się trzymało. Dobrały dodatki takie, jak: kolorowe sznurki sizalowe i guziczki. Dzięki temu powstały cudne kociaki, które posłużą nie tylko do zabawy, ale także do edukacji na temat domowych zwierząt. Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie wspaniałych kreatywnych zajęć dla naszych Pszczółek. Polecamy innym grupom takie zajęcia. Do zobaczenia wiosną.