Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

BIP

Z życia Przedszkola

Nasza najmłodsza grupa- Motylki- korzysta z ciepłych temperatur i pięknej pogody bawiąc się na świeżym powietrzu. Ostatnio królują u nas zabawy z chustą animacyjną 🙂

23 maja 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Ewą udały się do Ogrodu Botanicznego na zajęcia pt. „W naszym Ogródku”. Podczas zajęć dzieci zwiedziły Skansen Roślinny, dowiedziały się jak żyli dawniej ludzie na wsi. Podczas wizyty w przedogródku i ogrodzie użytkowym poznały tradycyjne rośliny sadzone w dawnych polskich gospodarstwach. W części warsztatowej Pszczółki poznały w zabawie proste prace ogrodowe – grabienie, pielenie, siew nasion oraz gatunki roślin najczęściej uprawiane w tradycyjnych ogrodach. Dowiedziały się jak należy pielęgnować uprawiane rośliny. Na koniec przedszkolaki otrzymały upominki w postaci naklejek z kwiatami. Dziękujemy bardzo paniom prowadzącym za ciekawie poprowadzone zajęcia przyrodnicze.

20 maja 2019 r. Pszczółki i Żabki z wychowawczyniami i ciocią Moniką pojechały na wycieczkę do Pasieki w Lipce koło Strykowa. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. „Poznajemy życie pszczół”. Dzieci wysłuchały opowieści pana pszczelarza – Darka, który z niebywałą dokładnością wyjaśnił pojęcie bartnika i barci, przedstawił dzieciom cykl życia pszczół oraz ich rodzaje, potem wszyscy skosztowali chleba z różnymi miodami, następnie obserwowali rozpalenie podkurzacza i przebrali się w stroje ochronne i udali się do pasieki, aby na żywo obserwować owady. Odważni mieli okazję potrzymać trutnie, które nie żądlą. W oczekiwaniu na posiłek dzieci obserwowały i głaskały zwierzęta takie, jak: kozy, króliki, kury, a nawet pawia. Na koniec wszyscy uczestnicy zjedli kiełbaski z chlebem w chacie dymnej. Dziękujemy bardzo gospodarzom za wspaniałe zajęcia przyrodnicze oraz poczęstunek dla naszych przedszkolaków. Polecamy innym to miejsce 🙂

26 marca 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką wybrały się do Akademii Muzycznej w Łodzi na koncert pt. „Opowieści wielu strun”. Koncert prezentował niezwykle ciekawy i rzadko wykorzystywany w koncertach instrument – harfę. Dowiedzieliśmy się, że to jeden z najstarszych instrumentów ze składu orkiestry symfonicznej – jej historia sięga Starożytności. Studenci pokazali – na przygotowanych planszach – jak harfa ewoluowała od łuku do współczesnego instrumentu i jacy królowie na niej grali. Przykłady muzyczne prezentowane były zarówno przez dzieci ze Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego na harfach celtyckich, jak i przez studentów Akademii Muzycznej na harfach koncertowych, w różnych konfiguracjach: kompozycje na jedna, dwie, trzy harfy. Elementem koncertu były również zabawy na wyobraźnie – jakie odgłosy naśladuje harfa.

Ciekawą częścią koncertu była kompozycja zagrana na harfie elektrycznej oraz zaśpiewany utwór z bajki pt. „Kraina lodu”. Zadowoleni i zrelaksowani koncertem wróciliśmy do przedszkola.

22 marca 2019 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Wiosny. Z tej okazji ciocia Emilka i ciocia Ola przygotowały uroczystość dla wszystkich grup. Wszystkie dzieci zaśpiewały swoją wiosenną piosenkę, potem wysłuchały opowieści o ludowym zwyczaju topienia Marzanny, a na koniec dokonały symbolicznego aktu topienia kukły za pomocą bibuły pod chustą animacyjną.
Wszyscy wesoło się bawili na naszej sali aż zal było wracać do sal.

19 marca 2019 r. w naszym Zespole odbył się między przedszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej You Can Sing zorganizowany przez nauczycielkę języka angielskiego – p. Anię, w którym wzięły udział dzieci z okolicznych przedszkoli: sąsiadującego 133, Sezamkowa oraz nasze przedszkolaki Julcia z Misiów oraz Mateusz z Pszczółek. Dzieci zaśpiewały piosenki w języku angielskim i otrzymały dyplomy i nagrody. Serdecznie dziękujemy p. Ani za zorganizowanie konkursu a dzieciom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszych przedszkolaków. Gratulujemy 🙂

12 marca 2019 r. Od g. 17.00 w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. Z te okazji gościliśmy dzieci z rodzicami, którzy od następnego roku będą mogli uczęszczać do naszej placówki. Pani Dyrektor przywitała przybyłych gości, przedstawiła kadrę pedagogiczną i opowiedziała o specyfice funkcjonowania przedszkola, odpowiadała na pytania rodziców a potem zaprosiła do zwiedzania pomieszczeń. Wszyscy goście udali się do oglądania przedszkola i rozmawiali z nauczycielkami. Na koniec dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w zajęciach plastycznych, podczas których wykonali kolorowe ptaki i kwiaty. W międzyczasie goście skosztowali pyszności przygotowanych przez najstarsze przedszkolaki oraz panią intendentkę. Rodzice zamieścili wpisy w kronice, którą bardzo chętnie oglądali. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do naszego przyjaznego dziecku przedszkola.

08 marca 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką udały się na zajęcia pt. „Uczucia” z Teatrzykiem Kamishibai do pobliskiej biblioteki. Dzięki uprzejmości pani kierownik, przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o uczuciach zwierząt. Następnie opowiadały, w jaki sposób okazują uczucia swoim najbliższym, potem uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których kolorowały zwierzątka. Dziękujemy bardzo za atrakcyjne spotkanie czytelnicze dla naszych Pszczółek. Do zobaczenia w kwietniu.