Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

BIP

Użytkownicy na stronie

Aktualnie online: 0
W sumie: 233409

Z życia Przedszkola

08 lutego 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Ewą udały się na zajęcia pt. „Światowy Dzień Kota” do pobliskiej biblioteki. Dzięki uprzejmości pani kierownik, przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o przygodach kota. Następnie uczestniczyły w zabawach z czarnym kotem oraz zajęciach plastycznych, podczas których wykonywały kartkę urodzinową dla kotka. Na sam koniec wizyty jak zawsze przyszedł czas na zabawę, która jest najbardziej wyczekiwaną atrakcją całego pobytu. W tym czasie Pszczółki grały w gry planszowe, bawiły się samochodami i domkiem. Dziękujemy bardzo za atrakcyjne spotkanie czytelnicze dla naszych Pszczółek. Do zobaczenia w marcu.

Drodzy Rodzice

Wzorem lat ubiegłych zwracam się

 z wielką prośbą o przekazanie

 1% podatku dla naszego Zespołu.

Pieniądze są przeznaczone na zakup niezbędnego dla dzieci wyposażenia Zespołu.

 

Dziękuję

Dyrektor Jolanta Zakosztowicz

 

Szczegóły odpisu:

1 % podatku dla naszego Zespołu

KRS: 0000401965

Cel szczegółowy: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

05 lutego 2019r. na g. 11.00 Pszczółki i inne przedszkolaki wybrały się z wychowawczynią i ciocią Moniką na przedstawienie pt. „Madagaskar” do Teatru Muzycznego w Łodzi. Dzieci po raz pierwszy odwiedziły to znane miejsce kultury i z ogromną niecierpliwością czekały na rozpoczęcie. Wszyscy mieli okazję z bliska obejrzeć i posłuchać mistrzowskiej gry aktorskiej znanej bajki przeniesionej na deski teatru. Przedszkolaki rozpoznały główne postacie z ulubionej bajki, które podchodziły i witały się z małymi widzami. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zachwyceni scenografią, strojami i śpiewem aktorów, którzy perfekcyjnie wcielili się w swoje role. Musical okazał się cudowną przygodą z teatrem dla naszych przedszkolaków. Dziękujemy bardzo jednemu z naszych dziadków, który zarezerwował nam bilety na ten wspaniały spektakl. Polecamy innym, bo warto obejrzeć i przeżyć bajkowe chwile w magicznym Teatrze Muzycznym w naszym mieście.

25 stycznia 2019 r. o g. 10.00 gościliśmy babcie i dziadków naszych Pszczółek. Z tej okazji dzieci przygotowały przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, wyrecytowały wiersz pt. „Kocham babcię i dziadka” oraz zaśpiewały piosenkę pt. „Kraina babci i dziadka”. Dzieci otrzymały gorące brawa i gratulacje za swój występ. Następnie rozdały własnoręcznie wykonane prezenty w postaci bransoletek i serc, składając przy tej okazji osobiste życzenia. Potem odbył się słodki poczęstunek. Czas umilały gościom rozmowy ze swoimi kochanymi wnukami i wnuczkami. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie a rodzicom za pomoc w przygotowaniu święta.

25 stycznia grupa Motylki gościła w przedszkolu swoje kochane babcie i kochanych dziadków. Dzieci przygotowały którymi występ artystyczny- śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Wspólnie z babciami i dziadkami zatańczyli też taniec „Leniwy rock’n’roll”. Motylki przygotowały dla babć i dziadków własnoręcznie wykonane prezenty. Babcie dostały wisiorek w kształcie serca a dziadziusiowie kolorowe krawaty. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

18 stycznia 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Beatką udały się na zajęcia pt. „Urodziny Kubusia Puchatka” do pobliskiej biblioteki. Dzięki uprzejmości pani kierownik, przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o przygodach pluszowego misia. Następnie uczestniczyły w zagadkach, zabawie „Ciepło – zimno”, a także „Przyczep ogon Kłapouchemu” oraz zajęciach plastycznych, podczas których kolorowały postaci z bajki. Na sam koniec wizyty jak zawsze przyszedł czas na zabawę, która jest najbardziej wyczekiwaną atrakcją całego pobytu. Dziękujemy bardzo za wspaniałe spotkanie czytelnicze dla naszych Pszczółek. Do zobaczenia w lutym.

Tak nasi najmłodsi cieszą się z zimy 🙂

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
życzę nauczycielom, rodzicom, pracownikom niepedagogicznym i uczniom doświadczenia radości, dobrych spotkań z ludźmi.

Niech świąteczne światło prowadzi nas ku dobru i pięknu przez cały 2019 rok.

Jolanta Zakosztowicz

21 grudnia Motylki gościły w przedszkolu swoich najbliższych na spotkaniu wigilijnym. Głównym punktem programu był występ artystyczny przygotowany przez nasze maluszki. Dzieci pięknie przebrane śpiewały piosenki o tematyce zimowej, tańczyły do muzyki Straussa i mówiły wierszyki. Następnie wspólnie z rodzicami zaśpiewały kolędę i wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Rodzice również przygotowali dla dzieci niespodziankę- prezent w postaci pięknej nowej kuchni do zabawy. Dzieci natychmiast z radością przystąpiły do zabawy. Dziękujemy!