Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

BIP

Użytkownicy na stronie

Aktualnie online: 1
W sumie: 179954

Z życia Przedszkola

A takie smakołyki jemy na podwieczorek 🙂

15 października 2015 r. Pszczółki z wychowawczyniami Aleksandrą Motyl i Katarzyną Galus pojechały na wycieczkę do Lasu Łagiewnickiego. Po lesie oprowadzała nas p. Jola, która szczegółowo opowiadała o jesieni. Pszczółki szukały barw i oznak jesieni, zbierając liście i owoce drzew. Spacer był cudowny, pogoda słoneczna i humory, jak zawsze dopisywały. Na koniec dzieci dostały prezenty od pracowników Leśnictwa Miejskiego w Łodzi w postaci kolorowanek, teatrzyków, linijek i gier memory. Wszyscy szczęśliwi i ubogaceni w wiedzę przyrodniczą wrócili do przedszkola.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej

wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym

sukcesów w życiu osobistym i zawodowym

życzy Dyrektor

12.10.2018 r. Żabki, Pszczółki i Misie wzięły udział w warsztatach z lego nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, którą zaprezentowały przed prowadzącym zajęcia – p. Łukaszem ze sklepu Galileo w Sukcesji. Przedszkolaki poznały nowe znaki drogowe, wysłuchały zdarzeń dotyczących wypadków na jezdni, dowiedziały się na temat sposobów zachowania się w sytuacjach stwarzających zagrożenie życia, odegrały scenki, w których zgłaszały wypadki, utrwaliły wiedzę na temat bezpieczeństwa. Na koniec bawiły się klockami. Zabawa połączona z edukacją udała się znakomicie. Dzieci pytały, kiedy będą mogły jeszcze wziąć udział w warsztatach. Zapraszamy do Sukcesji na cykliczne warsztaty dla dzieci.

21 września 2018 r. grupy Pszczółki i Misie pojechały na wycieczkę do Stajni „Lusi” w Konarzewie na zajęcia pt. „Kopanie ziemniaków i kiszenie kapusty”. Przedszkolaki wybrały się na pole, ciągnąc wózek z wiklinowymi koszykami, a potem wracały z ziemniakami różnych kształtów. Między zajęciami grały w piłkę na łące. Następnie wysłuchały ciekawostek dotyczących tradycji gromadzenia i przygotowania zapasów żywności na zimę oraz pochodzenia kapusty i ziemniaka. Potem udały się na kolejną część zajęć, czyli szatkowanie i kiszenie kapusty. Dzieci własnoręcznie cięły kapustę i deptały w drewnianej beczce oraz kolorowały wybrane warzywa. Czas umilił im również pobyt na świeżym powietrzu przy karmieniu i głaskaniu koni oraz pyszna ciepła zupa pomidorowa gospodyni. Wszyscy cudownie spędzili czas na łonie natury, zwłaszcza, że pogoda nam dopisała. Przedszkolaki pełne wrażeń i szczęśliwe wróciły do przedszkola.

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Polesie” zgodnie z przeprowadzonymi rozmowami informuje Państwa, że od dnia 02.07.2018 r. rozpoczną się prace remontowe drogi wewnętrznej wzdłuż budynków przy ul. Krzemienieckiej łącznie z drogą dojazdową do szkoły. Planowany czas realizacji robót około dwóch miesięcy. W związku z powyższym prosimy o poinformowanie wszystkich zainteresowanych o braku możliwości dojazdu od strony ulicy Krzemienieckiej oraz braku możliwości parkowania na tym terenie. Samochody utrudniające  wykonanie prac będą odholowane na płatne parkingi. Przepraszamy za utrudnienia.

16 maja 2018r. Grupa Pszczółki z wychowawczyniami A. Motyl i E. Kamińską pojechały do Lasu Łagiewnickiego na zajęcia pt. „Wiosna w lesie”, gdzie przywitała ich p. Jola – pracownik Leśnictwa Miejskiego w Łodzi. Dzieci podczas spaceru oglądały i wąchały rośliny takie, jak: akacje, bez, różne rodzaje drzew oraz krzewów, paprocie i wiele innych oraz zwierzęta: mrówki, żuki, nietoperze, różne ptaki, zwierzęta żyjące w stawie: żaby, ryby. Obejrzały i dotykały poroże jelenia i łosia oraz domki nietoperzy zawieszone na drzewach. Dzieci zachowywały się bardzo cicho, dzięki czemu słyszały piękny śpiew ptasich samców. Pogoda i humory wszystkim uczestnikom leśnego spaceru dopisały, dlatego bardzo zadowoleni wrócili do przedszkola. W nagrodę Pszczółki otrzymały kolorowanki oraz broszki z wizerunkiem leśnych zwierząt. Polecamy gorąco to miejsce na rodzinne.

14 maja 2018r. Pszczółki po raz kolejny odwiedziły pobliską bibliotekę. Tym razem dzieci uczestniczyły w spotkaniu z aktorem – panem Włodzimierzem Adamskim, który z ogromnym zaangażowaniem czytał Pszczółkom wiersze i zagadki. Nasze przedszkolaki z uwagą słuchały i odpowiadały na zadawane pytania. Okazało się, ze dzieci posiadają ogromna wiedzę i potrafiły rozwiązać każdą łamigłówkę. Na koniec spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcie, aby to wydarzenie pozostało w naszej pamięci. Potem przedszkolaki bawiły się różnymi zabawkami i układankami. Dziękujemy bardzo.

11 maja 2018r. grupa Pszczółki wraz z wychowawczyniami wybrały się do łódzkiego zoo na zajęcia pt. „Zwierzęta w wierszach J. Brzechwy” z pokazem. Dzieci odwiedziły mieszkańców zoo i wysłuchały wierszy, które zaprezentowała p. Ela – pracownik Ogrodu Zoologicznego. Przedszkolaki obserwowały i dotykały jeża, węża i ślimaka, co sprawiało im mnóstwo radości. Spacer po ogrodzie w otoczeniu przyrody sprawił, iż wszyscy uczestnicy byli pochłonięci oglądaniem niezwykłych okazów zwierząt, a wśród nich ssaków, ptaków, gadów i płazów. Słoneczna pogoda i dobry nastrój sprawiły, iż nikomu nie chciało się wyjść z tego uroczego miejsca. Polecamy je gorąco wszystkim rodzicom, którzy chcą swoim pociechom zorganizować wolny czas na świeżym powietrzu. My na pewno tam wrócimy.

W dniu 26.04.2018 r. przedszkolaki z grupy Żabek i Pszczółek poszły na spacer do Ogrodu Botanicznego, gdzie podziwiały piękne tulipany i inne rośliny. W przerwie dzieci radośnie bawiły się na łące ciesząc się piękną pogodą i swoim towarzystwem.