Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

BIP

Użytkownicy na stronie

Aktualnie online: 1
W sumie: 205124

Z życia Przedszkola

Serdecznie zachęcam do zakupienia prac dzieci, które zostały przygotowane na „Kiermasz Świąteczny”.
Dzieci włożyły dużo serca w przygotowanie tak pięknych dekoracji świątecznych, z radością malowały gwiazdeczki i ozdabiały pierniczki.

10 grudnia 2018 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką pojechały do Akademii Twórczego Rozwoju Inspiro w Łodzi na zajęcia pt. „Pieczenie i dekorowanie pierników”. Na początek dzieci zapoznały się z tradycją pieczenia ciastek, potem udały się do specjalnie przygotowanej kuchni, aby wykonać swoje cuda. Najpierw wyrabiały ciasto, potem wałkowały i wycinały, a po upieczeniu dekorowały kolorowymi lukrami i posypkami. Oczywiście nie zabrakło degustacji, bo korzenne zapachy zachęcały wszystkich do spróbowania smakołyków. Wspaniałe warsztaty poprowadziły panie Sylwia i Kasia, które profesjonalnie przeprowadziły zajęcia edukacyjno – kulinarne, za co serdecznie dziękujemy i zachęcamy innych do odwiedzenia pięknego pałacyku w naszym mieście.

6 grudnia w naszym przedszkolu gościł Teatr Pacuś, który przedstawił spektakl „Zimowa przygoda ze Świętym Mikołajem”. Bohaterami przedstawienia były tradycyjne postacie z bajek: Baba Jaga, diabełek, aniołek i wilk. Bohaterów spektaklu spotkaliśmy w chwili oczekiwania na Świętego Mikołaja. Przedstawienie było przepełnione humorem, na który widownia żywo reagowała. Uwieńczeniem spotkania było przyjście  Świętego Mikołaja, który rozmawiał z dziećmi i rozdawał im prezenty. Dzieci z naszego przedszkola w podziękowaniu Mikołajowi za upominki i miło spędzony czas zaśpiewały piosenkę.

W październiku dzieci samodzielnie przygotowały sałatkę owocową. „Żabki” kroiły, przyprawiały, mieszały i zjadły wszystko do ostatniej łyżeczki. 🙂 Tyle owoców nigdy nie zjadły w przedszkolu.

„Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę po czym Pani Wicedyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego pasowania. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Jabłuszka pieczone pod kruszonką. Mniam.

Nasze najmłodsze dzieci, 3-letnie Motylki, uwielbiają zabawy plastyczne. W listopadzie nasi milusińscy poznali technikę malowania mokre w mokrym. Najpierw obficie namoczyli kartki wodą, następnie zrobili plamy mocno rozwodnioną farbą. Dopełnieniem zabawy było dmuchanie przez słomki na kartkę i obserwowanie jak farba wędruje po wodzie.

W naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy 100- lecie Niepodległości Polski. Celem działań było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski  oraz przybliżenie polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach , zajęciach edukacyjnych poznały pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.

Nauczycielki z naszego przedszkola, p. Ola i p. Emilka, zorganizowały warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców. Rodzice wraz z dziećmi wykonali przebranie ślimaka i maskę-czapkę niedźwiadka. Wszyscy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że warsztaty te stały  się inspiracją do samodzielnego stworzenia przebrań na bal jesieni.

21 listopada 2018 r. Pszczółki i Misie z wychowawczyniami i ciocią Ewą pojechały na wycieczkę do Fabryki Bombek SZKŁO – DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci zwiedziły zakład i obejrzały pokaz powstawania bombek: formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie, dekorowanie, przygotowanie do zapakowania. Następnie dekorowały własne bombki z użyciem profesjonalnych materiałów, takich jak: szklane wydmuszki, brokaty, kleje, pędzelki, miejsce do pracy, fartuszki chroniące przed zabrudzeniem przy fachowym wsparciu doświadczonej malarki oraz opiekunek i pana kierowcy. Przedszkolaki uważnie obserwowały wszystkie czynności związane z powstawaniem pięknych ozdób. Po trudach dekorowania nie zabrakło również czasu na posiłek. Własne bombki dzieci zabrały ze sobą – jako pamiątkę po wycieczce. Wszyscy uczestnicy wyprawy poza miasto szczęśliwie wrócili do Łodzi. Dzieci były zmęczone, ale zadowolone.