Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

BIP

Archiwum

08 października 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką pojechały do Muzeum Miasta Łodzi na zajęcia pt. „Gdybym mieszkał w pałacu”. Podczas spaceru tematycznego po apartamentach reprezentacyjnych i prywatnych Pałacu Izraela Poznańskiego przedszkolaki poznały obyczajowość XIX-wiecznych łódzkich przemysłowców oraz życie codzienne ich rodzin. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o łódzkim przedsiębiorcy i jego rodzinie, a także o sposobie spędzania czasu wolnego. Zwieńczeniem lekcji muzealnej było pokolorowanie maskotki Muzeum – pawia Pafnucego.

24 września uczniowie  z klas I – III  odwiedzili pasiekę w Lipce koła Strykowa. Pasieka „Świat pszczół”  to wyjątkowe miejsce, gdzie na żywo można było zobaczyć nie tylko pszczelarza przy pracy, ale dowiedzieć się wielu ciekawostek o zwyczajach pszczół i ich ciężkiej pracy, tak ważnej dla przyrody. Odbył się spacer ścieżką edukacyjną „Od barci do nowoczesnego ula”.   Uczniowie ubrani w profesjonalne stroje pszczelarza mogli z bliska przyjrzeć się plastrom wosku, rodzinie pszczelej i samej królowej. Była również degustacja różnych rodzajów miodów. Bardzo przyjemny pobyt w pasiece zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek, śpiewem i zabawą. Na pożegnanie każdy z nas otrzymał mały słoiczek miodu.

Było super!!!

Najmłodszy przedszkolak już o tym wie, jak na ulicy należy zachowywać się!

Motylki do wycieczek i spacerów się szykują, na czerwonym świetle czekają, a na zielonym maszerują.

 

JUŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ WITAMIN ŚWIAT.

OWOCE I WARZYWA SWYM WYGLĄDEM DO JEDZENIA ZACHĘCAJĄ.

DZIECI JUŻ PAMIĘTAJĄ, ŻE TO WŁAŚNIE ONE ZDROWIE NAM DAJĄ!

MALUSZKI JE OGLĄDAJĄ, WĄCHAJĄ, NAZWY ODGADUJĄ

I PO SPRÓBOWANIU MÓWIĄ, ŻE PYSZNIE SMAKUJĄ ! 

04 października 2019 r. odbyły się zajęcia pokazowe z jogi. Dzieci miały okazję zobaczyć i ćwiczyć z panem joginem na sali gimnastycznej. Przedszkolaki nie tylko trenowały, ale także dobrze bawiły się. Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć dla naszych milusińskich.

04 października 2019 r. po przyjściu z Ogrodu Botanicznego Pszczółki zabrały się do przygotowania sałatki owocowej z ulubionych owoców (bananów, brzoskwiń, ananasów, gruszek, śliwek i jabłek). Dzieci najpierw je umyły, a potem kroiły pod okiem wychowawczyni i dokładnie wymieszały. Na koniec przyszedł czas na degustację własnoręcznie wykonanej potrawy.

04 października 2019 r. Pszczółki z wychowawczyniami wybrały się do Ogrodu Botanicznego na wystawę pt. „ OWOCE, WARZYWA, KWIATY”. Dzieci oglądały warzywa i owoce, także dziko rosnące rośliny użytkowe oraz różne odmiany wrzosów, hortensji i inne krzewy o ozdobnych, kolorowych liściach, trawy ozdobne i byliny kwitnące późnym latem i jesienią, a także owoce historycznych odmian jabłoni oraz ciekawe i oryginalne owoce z drzew i krzewów rosnących w pobliskim ogrodzie.

02 października 2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe z Go4Robot. Podczas zajęć technicznych dla dzieci samodzielnemu budowaniu robotów i ich programowaniu towarzyszyło jednocześnie zdobywanie wiedzy na temat różnych zagadnień z matematyki, fizyki czy informatyki. Ponadto w trakcie konstruowania robotów z klocków Lego, przedszkolaki uczyły się cierpliwości oraz pracy w grupie. Zajęcia techniczne dla dzieci okazały się doskonałą formą kształcenia umiejętności manualnych i rozwijania kreatywności. Każdy budowany robot był urzeczywistnieniem dziecięcych fantazji, stąd niepowtarzalność budowli, a także przeróżne ich zastosowanie. Dziękujemy p. Julii i p. Damianowi za przeprowadzenie kreatywnych zajęć dla naszych przedszkolaków.

Biedronki na warsztatach w Konarzewie! Było…: zwożenie trawy, karmienie koni, kucyków i owiec, zbieranie ziemniaków, dojenie krowy, ucieranie masła, a nawet szatkowanie i deptanie kapusty…😉 Uffff, no i ognisko z pieczonymi ziemniaczkami, pychota!😍

24 września 2019r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką wybrały się do pobliskiego parku „Na zdrowiu” w celu poszukiwania skarbów jesieni. Po drodze dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, zbierały kasztany, żołędzie, liście. W drodze powrotnej uczestnicy spaceru spotkali wiewiórki, które okazały się największą atrakcją tej wyprawy. Pszczółki z zachwytem obserwowały zachowanie tych zwinnych  i uroczych zwierząt z naszego sąsiedztwa. Przedszkolaki wróciły do przedszkola z torbami pełnymi samodzielnie uzbieranych darów natury.