Wrzesień 2018

Aktualnie online: 1
W sumie: 205246

Miesięczne archiwum: Wrzesień 2018

28 września 2018 roku odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wcześniej kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, które zostały wywieszone na tablicy. Każdy z uczniów i nauczycieli mógł zapoznać się z propozycjami i planami poszczególnych kandydatów. W tajnych wyborach wzięli udział uczniowie klas IV – VIII oraz Pani Dyrektor, wicedyrektor i nauczyciele. Komisja złożona z trzech nauczycielek i trojga uczniów policzyła głosy.
Wyniki przedstawiają się następująco:

• przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Martyna Banaszkiewicz z klasy VIII,
  • jej zastępcami  – Jakub Olczak i Oliwia Krupińska z klasy VIII,
  • a w sekcji organizacyjnej znaleźli się – Weronika Zimoląg z klasy VII i Mikołaj Lewandowski z klasy VIII.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest pani Aleksandra Welhan.

Gratulujemy!

W sobotę 22 września spotkaliśmy się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 192 aby „posprzątać świat”. Na początku akcji organizatorzy czyli Rada Osiedla Retkinia poczęstowali wszystkich pączkami oraz napojami, abyśmy mieli siłę do pracy. Sprzątaliśmy teren Uroczyska Lublinek strzeżeni przed zagubieniem przez miłego pana Leśnika. Oprócz śmieci zebraliśmy też kilka grzybów jadalnych 😉 Działaliśmy z pełnym zaangażowaniem i radością. Po pracy przyszedł czas na ciepły posiłek, zjedliśmy bigos i zupę grochową. W oczekiwaniu na ogłoszenie werdyktu w kwestii zajętego miejsca ze względu na ilość zebranych śmieci i zaangażowanie, wzięliśmy udział w warsztatach  z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez harcerzy. Nasz trud się opłacił, ponieważ zajęliśmy I miejsce równolegle z inną szkołą. Wygraliśmy piłki oraz prezenty indywidualne.  Dodatkowo jeden członek naszej drużyny został wyróżniony za szczególne zaangażowanie oraz najmłodszy wiek wśród dzieci ze wszystkich szkół uczestniczących w akcji sprzątania ziemi. Wracaliśmy szczęśliwi i wcale nie zmęczeni oraz z postanowieniem, żeby świat sprzątać nie tylko raz w roku.

W Łagiewnikach przy ulicy Żuczej, 21 września klasa VI przyglądała się życiu nie żuków a pszczół. Spotkanie rozpoczęła  krótka, ale treściwa pogadanka. Znalazły się w niej ciekawe, nowe dla dzieci fakty, a także legendy. Druga część miała w większości charakter warsztatowy. Właściciel pasieki pozwolił nam skosztować miodu prosto z plastra, zaprezentował wytwory pszczelej pracy i pokazał jak wykonać woskową świecę. Na koniec posililiśmy się kiełbaskami z ogniska i degustowaliśmy różne gatunki miodu. W prezencie każdy zabrał do domu malutki słoiczek pszczelej słodkości i własnoręcznie zrobioną świeczkę. Atmosfera była fantastyczna, zwłaszcza, że i panie i pogoda pozwoliły na chwilę integracyjnego „ żołędziowego szaleństwa” (aż szkoda było tak szybko wracać).

21 września 2018 r. grupy Pszczółki i Misie pojechały na wycieczkę do Stajni „Lusi” w Konarzewie na zajęcia pt. „Kopanie ziemniaków i kiszenie kapusty”. Przedszkolaki wybrały się na pole, ciągnąc wózek z wiklinowymi koszykami, a potem wracały z ziemniakami różnych kształtów. Między zajęciami grały w piłkę na łące. Następnie wysłuchały ciekawostek dotyczących tradycji gromadzenia i przygotowania zapasów żywności na zimę oraz pochodzenia kapusty i ziemniaka. Potem udały się na kolejną część zajęć, czyli szatkowanie i kiszenie kapusty. Dzieci własnoręcznie cięły kapustę i deptały w drewnianej beczce oraz kolorowały wybrane warzywa. Czas umilił im również pobyt na świeżym powietrzu przy karmieniu i głaskaniu koni oraz pyszna ciepła zupa pomidorowa gospodyni. Wszyscy cudownie spędzili czas na łonie natury, zwłaszcza, że pogoda nam dopisała. Przedszkolaki pełne wrażeń i szczęśliwe wróciły do przedszkola.

Po zasłużonym wakacyjnym wypoczynku wracamy do pracy. 3 września Pani Dyrektor przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły życząc nam wytrwałości i sukcesów. Spotkania w klasach z wychowawcami pozwoliły sprawdzić jak się zmieniliśmy i czy bardzo za sobą tęskniliśmy. Pierwsze informacje niektórych ucieszyły, niektórych mniej.

Zdając sobie sprawę, że w nowym roku szkolnym czeka nas sporo wysiłku

życzymy wszystkim

POWODZENIA