Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku

Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku

Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

BIP

Miesięczne archiwum: Luty 2019

28 lutego Samorząd Szkolny zorganizował bal karnawałowy dla uczniów naszej szkoły. Wszyscy mieli przepiękne stroje i dobre humory. Były tańce przy dyskotekowych rytmach i  konkursy z nagrodami.  Samorząd dbał o to, by nikt się nie nudził. Zabawa była znakomita, szkoda, że tak krótka.

26 lutego 2019 r. Pszczółki obchodziły Światowy Dzień Kota i dlatego wychowawczyni zaprosiła do naszego przedszkola p. Renię, która poprowadziła warsztaty, podczas których dzieci wykonały czarne koty ze skarpetek. Przy niewielkiej pomocy pani prowadzącej i swojej wychowawczyni p. Oli dzieci ukształtowały zwierzątka za pomocą specjalnych form, następnie związały je gumkami żeby wszystko się trzymało. Dobrały dodatki takie, jak: kolorowe sznurki sizalowe i guziczki. Dzięki temu powstały cudne kociaki, które posłużą nie tylko do zabawy, ale także do edukacji na temat domowych zwierząt. Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie wspaniałych kreatywnych zajęć dla naszych Pszczółek. Polecamy innym grupom takie zajęcia. Do zobaczenia wiosną.

Piątkowy poranek spędziliśmy na tworzeniu marmurkowego papieru i wspólnych zabawach. Później z naszych papierów złożyliśmy piękne wielokolorowe latające żurawie. Z niecierpliwością czekaliśmy na warsztaty Piaskownicy. Zamieniliśmy się w Indian, zbudowaliśmy i pomalowaliśmy totem, tańczyliśmy wokół niego, pokonywaliśmy tory przeszkód i polowaliśmy na bizony. Po obiedzie po raz ostatni wybraliśmy się do Biblioteki z Kotem, gdzie spotkaliśmy się z pracownicą Polskich Kolei Państwowych. Pani opowiedziała nam o pracy kolejarzy, zasadach bezpiecznego poruszania się przy torach i przejazdach kolejowych oraz wypadkach do których dochodzi przez nieuwagę dzieci i dorosłych. Każdy z nas otrzymał odblaskowe upominki i ciekawą książkę. Po powrocie wspominaliśmy najciekawsze i najzabawniejsze wydarzenia z ferii oraz stworzyliśmy ostatnią kartkę „Pamiętnika z półkolonii”. Posililiśmy nasze ciała i podjęliśmy dalszą zabawę. Uwielbiamy stare zabawy, które możemy zmieniać według naszych pomysłów. „Szczur” rządzi!!! Bawiliśmy się wspaniale. Nie możemy doczekać się wakacji, gdy znów się spotkamy. Do zobaczenia w wakacje!!!!

Czwartek zaczęliśmy od zabaw ruchowych przy muzyce. Po zabawie wybraliśmy się do kina, aby obejrzeć długo wyczekiwany film „Jak wytresować smoka 3”.  Rozmarzyliśmy się, bo w końcu kto by nie chciał mieć własnego smoka, na grzbiecie którego można by przemierzać bezkres nieba? Wróciliśmy do szkoły, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Po południu mieliśmy zajęcia komputerowe, samodzielnie wykonaliśmy żonkile z bibuły oraz stworzyliśmy kolejne karty „Pamiętnika z półkolonii”. Na koniec dnia resztki energii spożytkowaliśmy na granie w gumę i zabawy ze skakankami.

Minął kolejny dzień ferii. Od samego rana były ploteczki i zabawy w grupie. Zaopatrzeni w wygodną odzież na przebranie udaliśmy się w kolejne z naszych ulubionych miejsc – do sali zabaw „Agatka”. Dwie godziny intensywnej, zwariowanej zabawy pozwoliły nam wyładować energię, która rozsadzała nas od środka. Powróciliśmy do szkoły na obiad i po krótkim odpoczynku udaliśmy się do zaprzyjaźnionej Biblioteki z Kotem. Dowiedzieliśmy się jakie filmy animowane powstały w naszym mieście. Rozpoznaliśmy wszystkie pomniki Bajkowej Łodzi. Nie uwierzycie, ale niektóre bajki są starsze od naszych Pań czy pracowników Biblioteki. Szok!!! Wszyscy wzięliśmy udział w konkursie na temat łódzkich bajek i każdy z nas w nagrodę otrzymał książeczkę do kolorowania o tematyce historycznej. Po powrocie do szkoły pobawiliśmy się chwilę balonami. Chętne osoby pobawiły się na komputerach, a pozostałe skakały na skakankach czy grały w gumę i w starą zabawę z dzieciństwa naszych Pań „raz, dwa, trzy Flinston”, której nadaliśmy nową nazwę „lasery”. „Szczur” był równie emocjonujący 🙂 Na koniec dnia zostało nam już tylko tyle siły, by posegregować wszystkie pudła z klockami. Nie możemy doczekać się kolejnego dnia!

We wtorek nie mogliśmy się doczekać, kiedy wyjdziemy ze szkoły. Kwadrans po ósmej wyruszyliśmy w drogę. Próbowaliśmy znaleźć oznaki wiosny w parku im. Poniatowskiego, zamiast tego naszym oczom ukazał się… zamarznięty staw i ptaki spacerujące po jego powierzchni. Podczas spaceru mijaliśmy cmentarz żołnierzy radzieckich, który bardzo zainteresował naszego kolegę Saszę. W końcu dotarliśmy do celu, czyli kręgielni „Król kul” w Sukcesji. Dwie godziny fantastycznej zabawy czasami przerywane okrzykami żalu „Pani Izooo!”, gdy kula jednej z naszych wychowawczyń lądowała jeden lub dwa tory dalej 🙂 Oczywiście Mistrz Kręgli, może być tylko jeden 🙂 Po emocjonujących rozgrywkach parkiem udaliśmy się z powrotem do szkoły. Zjedliśmy obiad i oddaliśmy się chwili relaksu po tym jakże ekscytującym poranku. Na zajęciach plastycznych sami ozdabialiśmy papier, z którego potem złożyliśmy koty w technice origami. Ponieważ piękna pogoda nas nie opuszczała i słonko cudownie przyświecało, odzyskaną energię spożytkowaliśmy na osiedlowym placu zabaw. Po powrocie do szkoły, stworzyliśmy wspólnie kolejną wielką stronę „Pamiętnika z półkolonii”.

Poniedziałek na półkoloniach był bardzo intensywnym i obfitującym w zajęcia dniem. Ponieważ zmienił się turnus wypoczywających na feriach w mieście dzieci, nasze Panie przeanalizowały z nami krok po kroku – jakże istotny dla naszego bezpieczeństwa – regulamin półkolonii zimowych. Aktywnie uczestnicząc w rozmowie na jego temat, wszyscy utrwaliliśmy obowiązujące nas zasady. Później braliśmy udział w grupowych zabawach integracyjnych, dzięki którym mogliśmy poznać i przyswoić swoje imiona, odkrywać nawzajem swoje talenty, no i oczywiście po prostu dobrze się razem bawić podczas rozwiązywania stawianych nam wyzwań. Po chwili odpoczynku odbyliśmy dwie niesamowite podróże – w głąb ludzkiego ciała oraz przez całą galaktykę – a to za sprawą kina sferycznego, które do nas przyjechało! Niesamowitych wrażeń dostarczyły nam filmu popularnonaukowe, które obejrzeliśmy pod wielką kopułą kinową. Kolejną atrakcją dnia było wyjście do Biblioteki z Kotem na zajęcia warsztatowe dotyczące perypetii książki od momentu napisania jej przez autora, aż do dnia, kiedy trafia na półki księgarni. Warsztaty były dla nas tym ciekawsze, że prowadzone przez samego pracownika lokalnego wydawnictwa. Wracając z biblioteki zahaczyliśmy o pobliski plac zabaw. Wiosenna pogoda pozwoliła nam pozytywnie się zmęczyć podczas wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Dzień zakończyliśmy podczas wspólnej pracy nad kultowym już ,,Pamiętnikiem z półkolonii”, którego ogromna stronica zdobi teraz szkolny korytarz. Ale było fajnie!

 1. Schodzenie się dzieci do świetlicy.
 2. Wyjście do sali zabaw Agatka.
 3. Obiad.
 4. Zajęcia relaksacyjne – czytanie książki „Matylda”.
 5. Zajęcia komputerowe/ Zajęcia ruchowe.
 6. Wspólne podsumowanie  1 tygodnia ferii – oglądanie zdjęć, słodki poczęstunek.
 7. Projekcja filmu „Matylda” na podstawie książki R. Dahl.
 8. Rozchodzenie się dzieci do domów.
 1. Schodzenie się dzieci do świetlicy.
 2. Zajęcia integracyjne w kregu.
 3. Wyjście do kina Silver Screen na film „Lego przygoda”.
 4. Obiad.
 5. Zajęcia komputerowe.
 6. Gry i zabawy w kręgu.
 7. Rozchodzenie się dzieci do domów.
 1. Schodzenie się dzieci.
 2. Zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej.
 3. Wyjście do Biblioteki z Kotem – warsztaty biblioterapeutyczne.
 4. Obiad.
 5. Zajęcia relaksacyjne – czytanie książki „Matylda”.
 6. Wyjście do Kręgielni „Król Kul” w Sukcesji.
 7. Rozchodzenie się dzieci do domów.