Luty 2019
« Sty   Mar »

Dzienne archiwum: 20 lutego 2019

Poniedziałek na półkoloniach był bardzo intensywnym i obfitującym w zajęcia dniem. Ponieważ zmienił się turnus wypoczywających na feriach w mieście dzieci, nasze Panie przeanalizowały z nami krok po kroku – jakże istotny dla naszego bezpieczeństwa – regulamin półkolonii zimowych. Aktywnie uczestnicząc w rozmowie na jego temat, wszyscy utrwaliliśmy obowiązujące nas zasady. Później braliśmy udział w grupowych zabawach integracyjnych, dzięki którym mogliśmy poznać i przyswoić swoje imiona, odkrywać nawzajem swoje talenty, no i oczywiście po prostu dobrze się razem bawić podczas rozwiązywania stawianych nam wyzwań. Po chwili odpoczynku odbyliśmy dwie niesamowite podróże – w głąb ludzkiego ciała oraz przez całą galaktykę – a to za sprawą kina sferycznego, które do nas przyjechało! Niesamowitych wrażeń dostarczyły nam filmu popularnonaukowe, które obejrzeliśmy pod wielką kopułą kinową. Kolejną atrakcją dnia było wyjście do Biblioteki z Kotem na zajęcia warsztatowe dotyczące perypetii książki od momentu napisania jej przez autora, aż do dnia, kiedy trafia na półki księgarni. Warsztaty były dla nas tym ciekawsze, że prowadzone przez samego pracownika lokalnego wydawnictwa. Wracając z biblioteki zahaczyliśmy o pobliski plac zabaw. Wiosenna pogoda pozwoliła nam pozytywnie się zmęczyć podczas wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Dzień zakończyliśmy podczas wspólnej pracy nad kultowym już ,,Pamiętnikiem z półkolonii”, którego ogromna stronica zdobi teraz szkolny korytarz. Ale było fajnie!