Marzec 2019
« Lut   Kwi »

Miesięczne archiwum: Marzec 2019

29 marca 2019 klasa ósma i siódma pod opieką wychowawczyń – pani Izabeli Król i pani Aleksandry Welhan oraz nauczyciela historii – pana Wojciecha Klimkiewicza pojechały na wycieczkę do Warszawy. Wycieczka miała tytuł „Śladami Armii Krajowej”. Uczniowie zobaczyli Kopiec Powstania Warszawskiego, dawną siedzibę Gestapo, Starówkę, więzienie na Pawiaku oraz Cmentarz na Powązkach. Na grobach Alka, Rudego i Zośki – bohaterów książki „Kamienie na szaniec” uczniowie zapalili znicze.

Wszystkie klasy naszej szkoły mają szansę poznać tajniki profesjonalnej jazdy na łyżwach. Klasa IVb świetnie bawiła się na zajęciach w czwartek 28 marca. Praktycznie każdego dnia na lód wyjeżdża inna klasa. Zajęcia odbywają się nawet trzy razy dla każdej z nich. Cenne wskazówki trenerów jednym ułatwiają „przetrwanie”, innym pomagają doskonalić i tak już dobre umiejętności, A  to jeszcze nie koniec! Będziemy jeździć również jesienią!!!!

27 marca zagraliśmy turniej piłki nożnej w eliminacjach dzielnicy Polesie. Do awansu do kolejnej rundy zabrakło nam naprawdę niewiele, gdyż awansowały dwie drużyny, a my zajęliśmy trzecie miejsce. Chłopcy mieli szansę zaprezentować się za to w innych niż zwykle strojach meczowych. Najważniejsze, że dobrze się bawiliśmy i świetnie spędziliśmy wspólnie czas. Nasz nauczyciel WF jest dumny, że zostawiliśmy tyle serca na boisku. Życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia Jankowi, który kontuzją okupił swoją ambitną postawę w tym turnieju.

26 marca 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką wybrały się do Akademii Muzycznej w Łodzi na koncert pt. „Opowieści wielu strun”. Koncert prezentował niezwykle ciekawy i rzadko wykorzystywany w koncertach instrument – harfę. Dowiedzieliśmy się, że to jeden z najstarszych instrumentów ze składu orkiestry symfonicznej – jej historia sięga Starożytności. Studenci pokazali – na przygotowanych planszach – jak harfa ewoluowała od łuku do współczesnego instrumentu i jacy królowie na niej grali. Przykłady muzyczne prezentowane były zarówno przez dzieci ze Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego na harfach celtyckich, jak i przez studentów Akademii Muzycznej na harfach koncertowych, w różnych konfiguracjach: kompozycje na jedna, dwie, trzy harfy. Elementem koncertu były również zabawy na wyobraźnie – jakie odgłosy naśladuje harfa.

Ciekawą częścią koncertu była kompozycja zagrana na harfie elektrycznej oraz zaśpiewany utwór z bajki pt. „Kraina lodu”. Zadowoleni i zrelaksowani koncertem wróciliśmy do przedszkola.

22 marca 2019 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Wiosny. Z tej okazji ciocia Emilka i ciocia Ola przygotowały uroczystość dla wszystkich grup. Wszystkie dzieci zaśpiewały swoją wiosenną piosenkę, potem wysłuchały opowieści o ludowym zwyczaju topienia Marzanny, a na koniec dokonały symbolicznego aktu topienia kukły za pomocą bibuły pod chustą animacyjną.
Wszyscy wesoło się bawili na naszej sali aż zal było wracać do sal.

22 marca „Biblioteka z Kotem” ponownie szeroko otworzyła dla nas drzwi. Pani Gabrysia Olszewska zaproponowała i zorganizowała nam spotkanie (krótkie, ale treściwe) ze znanym aktorem P. Adamskim. Wysłuchaliśmy fragmentów jednej z książek Małgorzaty Musierowicz, a dodatkowo chętni uczniowie mogli wcielić się w role kilkorga z bohaterów. Wyszło zabawnie i bardzo naturalnie. Pan Włodzimierz odkrył u występujących aktorskie talenty i niektórym zasugerował udział w castingach. Oby więcej takich ciekawych wydarzeń.

Już niedługo będziemy mieli przyjemność przyjąć w progach naszej szkoły przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców . Być może pojawią się u nas też dzieci, które zastanawiają się nad zmianą szkoły. Przygotowania do Dnia Otwartego rozpoczęły się już dawno temu i angażują wiele osób. A oto niektóre z już wykonanych prac.

Uczniowie naszej szkoły  Adam Sadowski kl IVb , Weronika Pawenta kl. VIa, Oliwia Tarkowska kl. VIa, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie na BARANKA WIELKANOCNEGO  organizowanego przez SP nr 206 w Łodzi. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem Elżbiety Łubczyk.