Marzec 2019
« Lut   Kwi »

Dzienne archiwum: 19 marca 2019

19 marca 2019 r. w naszym Zespole odbył się między przedszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej You Can Sing zorganizowany przez nauczycielkę języka angielskiego – p. Anię, w którym wzięły udział dzieci z okolicznych przedszkoli: sąsiadującego 133, Sezamkowa oraz nasze przedszkolaki Julcia z Misiów oraz Mateusz z Pszczółek. Dzieci zaśpiewały piosenki w języku angielskim i otrzymały dyplomy i nagrody. Serdecznie dziękujemy p. Ani za zorganizowanie konkursu a dzieciom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszych przedszkolaków. Gratulujemy 🙂

Dziś ponownie przywitaliśmy dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Okazją była 2 edycja Konkursu Piosenki Angielskiej „You Can Sing”. W przygotowania włączyło się wiele osób. Głównym organizatorem i koordynatorem była P. Anna Orlikowska, dekoracje pomogły przygotować P. Elżbieta Łubczyk, P. Aurelia Janas i P. Aneta Dorabiała. Ogromny wkład miała też jedna z mam P. Agnieszka Gontarczyk – przyjaciel szkoły.

Do rywalizacji przystąpiły 3 zespoły i dwoje solistów. Żałowaliśmy, że nie możemy gościć przedstawicieli przedszkola „Akuku” i PM 112 – cóż czasami los płata nam figle, jednak Ci, którzy przyszli (lub przyjechali 😊) zaprezentowali się wspaniale. Świetnie przygotowani przez swoje wychowawczynie – ciocie, wykazali się talentem językowym, muzycznym i aktorskim.

Trzeba też było wiele odwagi, żeby stanąć przed sporą publicznością (w tym roku wyjątkowo liczną) i poddać się ocenie jury. Punktowanie wcale nie było łatwe. Ostateczne różnice były naprawdę niewielkie.

Zwyciężyły dziewczynki z „Sezamkowa”: Małgosia, Natasza i Julia

wyśpiewując „If You’re Happy”.

II miejsce zajęły ich rok starsze koleżanki, również z „Sezamkowa”: Zuzia, Marta i Ala

z piosenką „Ten in the Bed”.

III miejsce przypadło zespołowi z PM 133:  Nikoli, Oli i Blance

wykonującemu „Penguin Song – Penguin Dance”.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Dziękując wszystkim za zaangażowanie liczymy na spotkanie w przyszłym roku 😊