Kwiecień 2019
« Mar   Maj »

Miesięczne archiwum: Kwiecień 2019

Uśmiechnięte buzie i pełne ciekawości oczy – to właśnie one były najważniejsze podczas naszego Dnia Otwartego. Przedszkolaki – mamy nadzieję, że nasi przyszli uczniowie – i ich rodzice mogli obejrzeć każdą salę, pobawić się w gry i zabawy przygotowane przez nauczycieli, a także uczestniczyć w pokazie magii. Był to przyjemny czas zarówno dla gości jak i nauczycieli.

Pamiętacie jak świętowaliśmy Dzień Kobiet? – Było wybornie 🙂
Nie mogło więc zabraknąć rewanżu. Dziewczyny nie chciały sprawić chłopcom zawodu i przygotowały się równie starannie. Oprócz słodkiego poczęstunku nie zabrakło atrakcji „intelektualnych”. Quiz z wiedzy o koleżankach, ich zainteresowaniach, cechach mniej lub bardziej charakterystycznych czy umiejętnościach dostarczył wiele uciechy. Nie mniej ciekawie przebiegały rozgrywki w „5 sekund”, „Tik, tak, bum” i innych zabawach.
Znów było wyjątkowo miło i przede wszystkim mogliśmy być razem w kolejnej odsłonie integracji.

W marcu obie klasy IV udały się do planetarium w EC1 aby obejrzeć i posłuchać bardzo ciekawej opowieści o wszechświecie.  W kwietniu zaś uczniowie V i VI klasy uczestniczyli w nietypowej lekcji o Układzie Słonecznym.

1 kwietnia – jak tradycja nakazuje – Samorząd Uczniowski oraz pani Barbara Graczykowska i pani Aleksandra Welhan postanowili zrobić wszystkim uczniom małego psikusa. Tydzień wcześniej na tablicach informacyjnych pojawiły się plakaty o planowanym pokazie węży. Przyszły na niego wszystkie klasy. Uczniowie byli przekonani, że w pudłach znajdują się żywe gady, których łacińskie nazwy przyklejone do pudeł brzmiały dość tajemniczo: Medicus Iniectiones, Xenopeltis Unicolor czy Hydrophidus Ogrolephis. Każdy mógł węży dotykać i zrobić sobie z nimi zdjęcie, za które należało uiścić opłatę – plastikowe nakrętki lub zużyte baterie.