Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku

Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku

Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

BIP

Miesięczne archiwum: Maj 2019

23 maja 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Ewą udały się do Ogrodu Botanicznego na zajęcia pt. „W naszym Ogródku”. Podczas zajęć dzieci zwiedziły Skansen Roślinny, dowiedziały się jak żyli dawniej ludzie na wsi. Podczas wizyty w przedogródku i ogrodzie użytkowym poznały tradycyjne rośliny sadzone w dawnych polskich gospodarstwach. W części warsztatowej Pszczółki poznały w zabawie proste prace ogrodowe – grabienie, pielenie, siew nasion oraz gatunki roślin najczęściej uprawiane w tradycyjnych ogrodach. Dowiedziały się jak należy pielęgnować uprawiane rośliny. Na koniec przedszkolaki otrzymały upominki w postaci naklejek z kwiatami. Dziękujemy bardzo paniom prowadzącym za ciekawie poprowadzone zajęcia przyrodnicze.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie postanowiliśmy powtórzyć Olimpiadę Przedszkolaka. Tym razem do współzawodnictwa ruszyły dwa przedszkola: Akuku – reprezentowane przez dwie grupy i Przedszkole Miejskie nr 21. 3 kwietnia, kiedy to odbywały się zawody zwyciężyło Przedszkole nr 21, ale najważniejsza i tak była wspólna, dobra zabawa! Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy do pierwszej klasy w Szkole Podstawowej nr 192 wszystkich przedszkolaków, bo jak było widać wszyscy doskonale się tutaj czujemy!

20 maja 2019 r. Pszczółki i Żabki z wychowawczyniami i ciocią Moniką pojechały na wycieczkę do Pasieki w Lipce koło Strykowa. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. „Poznajemy życie pszczół”. Dzieci wysłuchały opowieści pana pszczelarza – Darka, który z niebywałą dokładnością wyjaśnił pojęcie bartnika i barci, przedstawił dzieciom cykl życia pszczół oraz ich rodzaje, potem wszyscy skosztowali chleba z różnymi miodami, następnie obserwowali rozpalenie podkurzacza i przebrali się w stroje ochronne i udali się do pasieki, aby na żywo obserwować owady. Odważni mieli okazję potrzymać trutnie, które nie żądlą. W oczekiwaniu na posiłek dzieci obserwowały i głaskały zwierzęta takie, jak: kozy, króliki, kury, a nawet pawia. Na koniec wszyscy uczestnicy zjedli kiełbaski z chlebem w chacie dymnej. Dziękujemy bardzo gospodarzom za wspaniałe zajęcia przyrodnicze oraz poczęstunek dla naszych przedszkolaków. Polecamy innym to miejsce 🙂

10 maja uczniowie klasy 6 ponownie odwiedzili Ośrodek Edukacyjny „Źródła”, gdzie uczestniczyli w lekcji z obszaru edukacji globalnej. Zajęcia o dość intrygującym temacie: „Kto na nas pracuje?” przybliżyły trudne zagadnienia jakimi są: godne warunki pracy, wykorzystywanie dzieci jako taniej siły roboczej i przestrzeganie praw człowieka, a w szczególności dziecka.
Prawdziwe historie, w których poznawaliśmy ludzi z różnych stron świata na wielu z nas wywarły duże wrażenie. Często z niedowierzaniem czytaliśmy o szokująco niskich zarobkach, pracy ponad siły i niemożliwości zaspokojenia podstawowych ludzkich potrzeb. Świat całkowicie różny od naszego był przyczynkiem do dyskusji i przemyśleń.  Czy pojawiły się wnioski?
Oczywiście, ale w większości zachowaliśmy je dla siebie.

OD 14 MAJA 2019 R. ROZPOCZYNA SIĘ REKRUTACJA NA PÓŁKOLONIE.

ZAPRASZAM OSOBY ZAINTERESOWANE ZAPISANIEM DZIECI DO SEKRETARIATU ZESPOŁU.