Maj 2019

Miesięczne archiwum: Maj 2019

23 maja 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Ewą udały się do Ogrodu Botanicznego na zajęcia pt. „W naszym Ogródku”. Podczas zajęć dzieci zwiedziły Skansen Roślinny, dowiedziały się jak żyli dawniej ludzie na wsi. Podczas wizyty w przedogródku i ogrodzie użytkowym poznały tradycyjne rośliny sadzone w dawnych polskich gospodarstwach. W części warsztatowej Pszczółki poznały w zabawie proste prace ogrodowe – grabienie, pielenie, siew nasion oraz gatunki roślin najczęściej uprawiane w tradycyjnych ogrodach. Dowiedziały się jak należy pielęgnować uprawiane rośliny. Na koniec przedszkolaki otrzymały upominki w postaci naklejek z kwiatami. Dziękujemy bardzo paniom prowadzącym za ciekawie poprowadzone zajęcia przyrodnicze.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie postanowiliśmy powtórzyć Olimpiadę Przedszkolaka. Tym razem do współzawodnictwa ruszyły dwa przedszkola: Akuku – reprezentowane przez dwie grupy i Przedszkole Miejskie nr 21. 3 kwietnia, kiedy to odbywały się zawody zwyciężyło Przedszkole nr 21, ale najważniejsza i tak była wspólna, dobra zabawa! Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy do pierwszej klasy w Szkole Podstawowej nr 192 wszystkich przedszkolaków, bo jak było widać wszyscy doskonale się tutaj czujemy!

20 maja 2019 r. Pszczółki i Żabki z wychowawczyniami i ciocią Moniką pojechały na wycieczkę do Pasieki w Lipce koło Strykowa. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. „Poznajemy życie pszczół”. Dzieci wysłuchały opowieści pana pszczelarza – Darka, który z niebywałą dokładnością wyjaśnił pojęcie bartnika i barci, przedstawił dzieciom cykl życia pszczół oraz ich rodzaje, potem wszyscy skosztowali chleba z różnymi miodami, następnie obserwowali rozpalenie podkurzacza i przebrali się w stroje ochronne i udali się do pasieki, aby na żywo obserwować owady. Odważni mieli okazję potrzymać trutnie, które nie żądlą. W oczekiwaniu na posiłek dzieci obserwowały i głaskały zwierzęta takie, jak: kozy, króliki, kury, a nawet pawia. Na koniec wszyscy uczestnicy zjedli kiełbaski z chlebem w chacie dymnej. Dziękujemy bardzo gospodarzom za wspaniałe zajęcia przyrodnicze oraz poczęstunek dla naszych przedszkolaków. Polecamy innym to miejsce 🙂

10 maja uczniowie klasy 6 ponownie odwiedzili Ośrodek Edukacyjny „Źródła”, gdzie uczestniczyli w lekcji z obszaru edukacji globalnej. Zajęcia o dość intrygującym temacie: „Kto na nas pracuje?” przybliżyły trudne zagadnienia jakimi są: godne warunki pracy, wykorzystywanie dzieci jako taniej siły roboczej i przestrzeganie praw człowieka, a w szczególności dziecka.
Prawdziwe historie, w których poznawaliśmy ludzi z różnych stron świata na wielu z nas wywarły duże wrażenie. Często z niedowierzaniem czytaliśmy o szokująco niskich zarobkach, pracy ponad siły i niemożliwości zaspokojenia podstawowych ludzkich potrzeb. Świat całkowicie różny od naszego był przyczynkiem do dyskusji i przemyśleń.  Czy pojawiły się wnioski?
Oczywiście, ale w większości zachowaliśmy je dla siebie.

OD 14 MAJA 2019 R. ROZPOCZYNA SIĘ REKRUTACJA NA PÓŁKOLONIE.

ZAPRASZAM OSOBY ZAINTERESOWANE ZAPISANIEM DZIECI DO SEKRETARIATU ZESPOŁU.