Wrzesień 2019

Miesięczne archiwum: Wrzesień 2019

Biedronki na warsztatach w Konarzewie! Było…: zwożenie trawy, karmienie koni, kucyków i owiec, zbieranie ziemniaków, dojenie krowy, ucieranie masła, a nawet szatkowanie i deptanie kapusty…😉 Uffff, no i ognisko z pieczonymi ziemniaczkami, pychota!😍

24 września 2019r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką wybrały się do pobliskiego parku „Na zdrowiu” w celu poszukiwania skarbów jesieni. Po drodze dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, zbierały kasztany, żołędzie, liście. W drodze powrotnej uczestnicy spaceru spotkali wiewiórki, które okazały się największą atrakcją tej wyprawy. Pszczółki z zachwytem obserwowały zachowanie tych zwinnych  i uroczych zwierząt z naszego sąsiedztwa. Przedszkolaki wróciły do przedszkola z torbami pełnymi samodzielnie uzbieranych darów natury.

Szanowni Państwo,

zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zbieraniu głosów na nasz projekt Budżetu Obywatelskiego. Nazwa projektu:

1. Chcemy żyć zdrowo i sportowo – Nowe boisko potrzebujemy, smartfonom dziękujemy.

Budżet zakłada budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z przyległym placem zabaw dla dzieci, dwoma boiskami do siatkówki i trzema do badmintona. Wokół boisk i placu zabaw powstanie bieżnia tartanowa. Wartość projektu 1 050 000 pln. Zbiórka podpisów będzie odbywać się w partnerstwie z 4 innymi szkołami-wzajemne głosowanie na projekty. Numery projektów partnerskich przekażemy przed głosowaniem.

Prosimy Państwa i wszystkich Państwa znajomych, rodziny o włączenie się do akcji zbierania podpisów. Nowe boisko jest pierwszym z planów rozbudowy naszej szkoły. Działania mają wzbogacić bazę szkoły, umożliwić przeprowadzanie aktywniejszych zajęć dla naszej młodzieży i dzieci. Nowe boisko będzie bezpieczniejsze. Ponadto będzie stanowić wspaniałe miejsce do organizacji spotkań osiedlowych, rodzinnych i szkolnych. Jeszcze raz proszę o głosy i pomoc w imieniu Rady Pedagogicznej. Może głosować każdy mieszkaniec Łodzi niezależnie od wieku. Głosować można na projekty z różnych dzielnic i ten fakt chcemy wykorzystać w naszym partnerstwie.

23 września 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Ewą udały się do zaprzyjaźnionej biblioteki „z kotem” na zajęcia pt. „Poeci dzieciom”. Przedszkolaki spotkały się z aktorem – p. W. Adamskim, który czytał dzieciom wiersze oraz zaprosił do wspólnej zabawy do wiersza pt. „Rzepka”. Pszczółki podziękowały p. Adamskiemu za przybycie i poświęcony czas a w podzięce wręczyły mu własnoręcznie wykonane słoneczniki. Potem dzieci kolorowały lokomotywy, które zabrały ze sobą. Dziękujemy bardzo za niezwykle ciekawe spotkanie czytelnicze dla naszych Pszczółek. Do zobaczenia w październiku.

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w wystawach przyrodniczych organizowanych przez Ogród Botaniczny. 20 września młodsze klasy oglądały wystawę „Grzyby znane i mniej znane”. Na wystawie eksponowane były grzyby trujące, niejadalne i jadalne, które zostały  zebrane w podłódzkich lasach. Dzieci miały okazję zapoznać się z gatunkami naziemnymi oraz porastającymi pnie drzew. Dowiedziały się jakie  znaczenie mają  grzyby w przyrodzie  i poznały sposoby odróżniania grzybów trujących od podobnych do nich grzybów jadalnych. Dzieci ciekawie spędziły czas, poszerzając swoją wiedzę przyrodniczą.

20 września 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się święto – Dzień Przedszkolaka. Pani Dyrektor Anna Rogala powitała przedszkolaki, nauczycielki i rodziców oraz przybyłych gości – dzieci z Miejskiego Żłobka nr 20 w Łodzi oraz towarzyszące im panie opiekunki. Zabawę poprowadziła p. Ula Pakuła i p. Magda, które wprowadziły nas w miły nastrój. Wszyscy bawili się wspaniale dzięki pięknym jesiennym piosenkom, tańcom oraz cudownej ciepłej atmosferze panującej w naszym przedszkolnym holu. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę 🙂

W poniedziałek 16 września 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką wybrały się na spacer po okolicy, aby zaobserwować zmiany w przyrodzie oraz ruch uliczny przy skrzyżowaniu ulic Krzemienieckiej i Retkińskiej. Przedszkolaki rozpoznały znaki drogowe, sygnalizację świetlną oraz przejście dla pieszych. Dzieci poznały zasady ruchu drogowego.

Serdeczne dziękujemy  Radzie Rodziców za zakup wiatraków do wszystkich klas 🙂