Wrzesień 2019
« Cze   Paź »

Dzienne archiwum: 23 września 2019

23 września 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Ewą udały się do zaprzyjaźnionej biblioteki „z kotem” na zajęcia pt. „Poeci dzieciom”. Przedszkolaki spotkały się z aktorem – p. W. Adamskim, który czytał dzieciom wiersze oraz zaprosił do wspólnej zabawy do wiersza pt. „Rzepka”. Pszczółki podziękowały p. Adamskiemu za przybycie i poświęcony czas a w podzięce wręczyły mu własnoręcznie wykonane słoneczniki. Potem dzieci kolorowały lokomotywy, które zabrały ze sobą. Dziękujemy bardzo za niezwykle ciekawe spotkanie czytelnicze dla naszych Pszczółek. Do zobaczenia w październiku.

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w wystawach przyrodniczych organizowanych przez Ogród Botaniczny. 20 września młodsze klasy oglądały wystawę „Grzyby znane i mniej znane”. Na wystawie eksponowane były grzyby trujące, niejadalne i jadalne, które zostały  zebrane w podłódzkich lasach. Dzieci miały okazję zapoznać się z gatunkami naziemnymi oraz porastającymi pnie drzew. Dowiedziały się jakie  znaczenie mają  grzyby w przyrodzie  i poznały sposoby odróżniania grzybów trujących od podobnych do nich grzybów jadalnych. Dzieci ciekawie spędziły czas, poszerzając swoją wiedzę przyrodniczą.