Październik 2019
« Wrz   Lis »

Miesięczne archiwum: Październik 2019

31 października 2019 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ POMARAŃCZOWY, podczas którego przedszkolaki uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, ruchowych, muzycznych i plastycznych. Pszczółki wymieniały zwierzęta, owoce, warzywa i przedmioty w kolorze pomarańczowym, malowały wiewiórki i lisy, pokonywały tory z przeszkodami (liskami) oraz bawiły się w zabawę pt. „Chodzi lisek koło drogi”. Dzień pomarańczowy okazał się wspaniałą formą urozmaiconej zabawy w naszym przedszkolu.

Wyjście uczniów klasy III a do EC1na wystawę ” Sztuka DC. Świt superbohaterów”, oraz warsztaty plastyczno- techniczne – maski z superbohaterami.

30 października 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się KONKURS PIOSENKI JESIENNEJ zorganizowany przez p. K. Burnat. Do jury zostały zaproszone: pani Dyrektor Anna Rogala, p. Anna Otrębska – Chrobot oraz p. Ewa Świętosławska, które z uwagą przyglądały się występom przedszkolaków. Każda grupa zaprezentowała wybrany przez siebie utwór.

Po naradach jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce zajęła grupa Motylki

II miejsce zajęła grupa Żabki

III miejsce zajęła grupa Pszczółki

Wyróżnienia otrzymały grupy: Biedronki i Misie

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i wychowawczyniom.

29 października uczniowie z klasy II uczestniczyli w warsztatach czytelniczych „Witajcie w mieście Humorki”. Podczas pobytu w Bibliotece z Kotem dzieci wykonywały różne zadania związane z poznaną książką oraz projektowały własne miasteczko. Udział w warsztatach dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości.

W październiku obchodzimy Dzień Kundelka. Święto powstało, aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność, ale również by zwrócić uwagę na tę najliczniejszą, a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi. To też doskonała okazja, by pomóc tym psiakom, które nie znalazły jeszcze swojej ludzkiej rodziny. Zachęcamy wszystkich do wsparcia kundelków będących pod opieką Fundacja Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt. Akcję organizuje kl. VIII wraz z panią Aleksandra Welhan. Zbieramy karmę suchą i mokrą, produkty spożywcze i higieniczne, niepotrzebne koce i ręczniki. Dary można zostawiać w sali 53. Dołączajcie, hau, hau!

Po raz kolejny odwiedzili nas zaprzyjaźnieni policjanci i policjantka, by przypomnieć zasady bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły i podczas pobytu w domu.

UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA uświetniły swoimi występami nasze Skarby. Każda z grup zaprezentowała się recytując wiersze oraz śpiewając piosenki ilustrowane ruchem, wzbogacone tańcem.

Nowo przybyłe dzieci oficjalnie dołączyły do grona przedszkolaków poprzez uroczyste złożenie obietnic, dotknięcie ramienia czarodziejskim ołówkiem oraz uścisk dłoni Pani Dyrektor. Nowo pasowane przedszkolaki zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz słodkościami. Na zakończenie części oficjalnej wszystkie dzieci wspólnie zaprezentowały piosenkę pt. „Przedszkole – drugi dom”. Tego dnia uśmiech z twarzy naszych pociech nie znikał… Każdy przedszkolak w podziękowaniu za występ i wspólną zabawę otrzymał upominek.

Naszym kochanym Przedszkolakom jeszcze raz życzymy samych radosnych chwil spędzonych na zabawie i nauce.

„Dzieci są po to, by radość była na świecie”  H. Radlińska

Po części oficjalnej UROCZYSTEGO PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA odbyły się wspólne zabawy oraz tańce, prowadzone przez nauczycielkę Ewelinę Kamińską.

Wspólnie na zabawie spędzony czas, cieczy i raduje każdego z nas. Muzyka łączy pokolenia, pomaga tworzyć wyjątkowe wspomnienia. Ciepły i szczery uśmiech taty i mamy, to obraz, do którego w pamięci z chęcią wracamy…  Za wspólne tworzenie miłych wspomnień, w imieniu dzieci bardzo dziękujemy i dalszej owocnej współpracy oczekujemy. Radujmy się razem z każdej drobnej rzeczy, bo śmiech to zdrowie, temu nikt nie zaprzeczy  😉

Wygraliśmy!!! I będziemy mieć nowoczesne, piękne boisko. Ogromne podziękowania dla naszych uczniów i ich rodziców.

Maaaamy to!!! Już oficjalnie i na pewno! Projekt naszego boiska i placu zabaw nie tylko wygrał, ale także…… zdobył największą liczbę głosów na osiedlu Karolew-Retkinia Wschód.
Dziękujemy za każdy oddany głos a za kilkanaście miesięcy zapraszamy na piękne, nowoczesne, wielofunkcyjne boisko i bajkowy plac zabaw w sercu osiedla Karolew-Retkinia Wschód.

Uczniowie klasy 6 brali udział w zawodach Ligi Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych. Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Nasi uczniowie zaprezentowali się rewelacyjnie, mimo iż ich konkurencję stanowili zawodnicy ze szkół sportowych.

Gratulujemy doskonałych wyników!

23 października 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Ewą udały się do zaprzyjaźnionej biblioteki „z kotem” na zajęcia pt. „ENGLISH AUTUMN – jesienne zabawy z językiem angielskim”. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach językowych z kolorowym potworkiem, który jak każdy z nas ma różne nastroje. Podczas zajęć dzieci utrwalały sobie jesienne barwy i humory.  Potem Pszczółki kolorowały potworki, które mogły zabrać ze sobą lub pozostawić na wystawę w bibliotece. Dziękujemy bardzo Pani Gabrysi za niezwykle ciekawe spotkanie czytelnicze dla naszych przedszkolaków. Do zobaczenia w listopadzie.