Październik 2019

Dzienne archiwum: 4 października 2019

24 września uczniowie  z klas I – III  odwiedzili pasiekę w Lipce koła Strykowa. Pasieka „Świat pszczół”  to wyjątkowe miejsce, gdzie na żywo można było zobaczyć nie tylko pszczelarza przy pracy, ale dowiedzieć się wielu ciekawostek o zwyczajach pszczół i ich ciężkiej pracy, tak ważnej dla przyrody. Odbył się spacer ścieżką edukacyjną „Od barci do nowoczesnego ula”.   Uczniowie ubrani w profesjonalne stroje pszczelarza mogli z bliska przyjrzeć się plastrom wosku, rodzinie pszczelej i samej królowej. Była również degustacja różnych rodzajów miodów. Bardzo przyjemny pobyt w pasiece zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek, śpiewem i zabawą. Na pożegnanie każdy z nas otrzymał mały słoiczek miodu.

Było super!!!

Najmłodszy przedszkolak już o tym wie, jak na ulicy należy zachowywać się!

Motylki do wycieczek i spacerów się szykują, na czerwonym świetle czekają, a na zielonym maszerują.

JUŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ WITAMIN ŚWIAT.

OWOCE I WARZYWA SWYM WYGLĄDEM DO JEDZENIA ZACHĘCAJĄ.

DZIECI JUŻ PAMIĘTAJĄ, ŻE TO WŁAŚNIE ONE ZDROWIE NAM DAJĄ!

MALUSZKI JE OGLĄDAJĄ, WĄCHAJĄ, NAZWY ODGADUJĄ

I PO SPRÓBOWANIU MÓWIĄ, ŻE PYSZNIE SMAKUJĄ !

4 października uczniowie z klas I – III po raz kolejny wybrali się do Ogrodu Botanicznego na wystawę „Owoce, warzywa, kwiaty”. Podczas tegorocznej wystawy prezentowane były różne owoce i warzywa, rośliny użytkowe oraz różne odmiany wrzosów i hortensji. Można było podziwiać krzewy o ozdobnych,  kolorowych liściach oraz byliny kwitnące późnym latem i jesienią.

04 października 2019 r. odbyły się zajęcia pokazowe z jogi. Dzieci miały okazję zobaczyć i ćwiczyć z panem joginem na sali gimnastycznej. Przedszkolaki nie tylko trenowały, ale także dobrze bawiły się. Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć dla naszych milusińskich.

04 października 2019 r. po przyjściu z Ogrodu Botanicznego Pszczółki zabrały się do przygotowania sałatki owocowej z ulubionych owoców (bananów, brzoskwiń, ananasów, gruszek, śliwek i jabłek). Dzieci najpierw je umyły, a potem kroiły pod okiem wychowawczyni i dokładnie wymieszały. Na koniec przyszedł czas na degustację własnoręcznie wykonanej potrawy.

04 października 2019 r. Pszczółki z wychowawczyniami wybrały się do Ogrodu Botanicznego na wystawę pt. „ OWOCE, WARZYWA, KWIATY”. Dzieci oglądały warzywa i owoce, także dziko rosnące rośliny użytkowe oraz różne odmiany wrzosów, hortensji i inne krzewy o ozdobnych, kolorowych liściach, trawy ozdobne i byliny kwitnące późnym latem i jesienią, a także owoce historycznych odmian jabłoni oraz ciekawe i oryginalne owoce z drzew i krzewów rosnących w pobliskim ogrodzie.