Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku

Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku

Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Październik 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

BIP

Dzienne archiwum: 4 października 2019

24 września uczniowie  z klas I – III  odwiedzili pasiekę w Lipce koła Strykowa. Pasieka „Świat pszczół”  to wyjątkowe miejsce, gdzie na żywo można było zobaczyć nie tylko pszczelarza przy pracy, ale dowiedzieć się wielu ciekawostek o zwyczajach pszczół i ich ciężkiej pracy, tak ważnej dla przyrody. Odbył się spacer ścieżką edukacyjną „Od barci do nowoczesnego ula”.   Uczniowie ubrani w profesjonalne stroje pszczelarza mogli z bliska przyjrzeć się plastrom wosku, rodzinie pszczelej i samej królowej. Była również degustacja różnych rodzajów miodów. Bardzo przyjemny pobyt w pasiece zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek, śpiewem i zabawą. Na pożegnanie każdy z nas otrzymał mały słoiczek miodu.

Było super!!!

Najmłodszy przedszkolak już o tym wie, jak na ulicy należy zachowywać się!

Motylki do wycieczek i spacerów się szykują, na czerwonym świetle czekają, a na zielonym maszerują.

 

JUŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ WITAMIN ŚWIAT.

OWOCE I WARZYWA SWYM WYGLĄDEM DO JEDZENIA ZACHĘCAJĄ.

DZIECI JUŻ PAMIĘTAJĄ, ŻE TO WŁAŚNIE ONE ZDROWIE NAM DAJĄ!

MALUSZKI JE OGLĄDAJĄ, WĄCHAJĄ, NAZWY ODGADUJĄ

I PO SPRÓBOWANIU MÓWIĄ, ŻE PYSZNIE SMAKUJĄ ! 

4 października uczniowie z klas I – III po raz kolejny wybrali się do Ogrodu Botanicznego na wystawę „Owoce, warzywa, kwiaty”. Podczas tegorocznej wystawy prezentowane były różne owoce i warzywa, rośliny użytkowe oraz różne odmiany wrzosów i hortensji. Można było podziwiać krzewy o ozdobnych,  kolorowych liściach oraz byliny kwitnące późnym latem i jesienią.

04 października 2019 r. odbyły się zajęcia pokazowe z jogi. Dzieci miały okazję zobaczyć i ćwiczyć z panem joginem na sali gimnastycznej. Przedszkolaki nie tylko trenowały, ale także dobrze bawiły się. Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć dla naszych milusińskich.

04 października 2019 r. po przyjściu z Ogrodu Botanicznego Pszczółki zabrały się do przygotowania sałatki owocowej z ulubionych owoców (bananów, brzoskwiń, ananasów, gruszek, śliwek i jabłek). Dzieci najpierw je umyły, a potem kroiły pod okiem wychowawczyni i dokładnie wymieszały. Na koniec przyszedł czas na degustację własnoręcznie wykonanej potrawy.

04 października 2019 r. Pszczółki z wychowawczyniami wybrały się do Ogrodu Botanicznego na wystawę pt. „ OWOCE, WARZYWA, KWIATY”. Dzieci oglądały warzywa i owoce, także dziko rosnące rośliny użytkowe oraz różne odmiany wrzosów, hortensji i inne krzewy o ozdobnych, kolorowych liściach, trawy ozdobne i byliny kwitnące późnym latem i jesienią, a także owoce historycznych odmian jabłoni oraz ciekawe i oryginalne owoce z drzew i krzewów rosnących w pobliskim ogrodzie.