Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku

Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku

Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

BIP

Miesięczne archiwum: Listopad 2019

W piątek 29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową. Były wróżby, były tańce, były konkursy; bawili się starsi i młodsi.

W czwartek 28 listopada uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w przedświątecznym spotkaniu „Dzieci dzieciom” w ramach projektu „Budowanie otwartości i tolerancji międzykulturowej”, przygotowanym we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 170, Domem Dziecka nr 9 oraz DPS.
Przedstawienie opowiadało o tradycjach kulturowych czterech stron Polski.
Nasi uczniowie prezentowali tańce ludowe.
Dla  biorących udział w przedstawieniu oraz dla zaproszonych gości z obcych krajów została przygotowana niespodzianka kulinarna :-).

26 listopada 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią udały się do zaprzyjaźnionej biblioteki „z kotem” na zajęcia pt. „Jesień po angielsku” Przedszkolaki słuchały jesiennych wierszy, a potem projektowały jeże z liści. Podczas zajęć dzieci utrwalały sobie jesienne kolory oraz informacje o zwierzętach. Dziękujemy bardzo Pani Gabrysi za niezwykle ciekawe spotkanie czytelnicze dla naszych przedszkolaków. Do zobaczenia w grudniu.

25 listopada 2019 r. tradycyjnie w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym wyjątkowym dniu dzieci przyniosły ze sobą ulubione pluszaki. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych, tanecznych, plastycznych, a także sportowych. Radości z zabawy nie było końca. Na zakończenie dla naszych milusińskich odbył się słodki poczęstunek.

Uroczystość przygotowała i poprowadziła ciocia Kasia Burnat, której serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

21 listopada po raz trzeci jest organizowany w Polsce „Dzień Wiatraczka”. Święto ma charakter międzynarodowy i jest gestem solidarności z małymi pacjentami cierpiącymi na genetyczną chorobę – mukowiscydozę. Dzieci w wielu krajach wykonują w tym dniu papierowe wiatraczki. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji i uczniowie klas młodszych z radością wykonali kolorowe wiatraczki.

20 listopada 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką poszły do Mini Piekarni Chleb na Zdrowie przy ul. Wróblewskiego 128 w Łodzi na spotkanie z panem piekarzem. Przedszkolaki obserwowały etapy powstawania chleba, potem same gniotły ciasto i degustowały świeże wypieki. Z okazji wizyty Pszczółki otrzymały prezenciki w postaci paczuszek z bułeczkami i rogalikami za co serdecznie dziękują p. Paulinie i p. Sławkowi. Dziękujemy bardzo właścicielom za zorganizowanie zajęć dla naszych milusińskich. Polecamy wszystkim tę uroczą piekarenkę z cudownymi zapachami od samego wejścia i pysznymi zdrowymi wypiekami przygotowanym prosto z serca.

20 listopada uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wybrali się do Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Podczas warsztatów poznali historię polskiego Godła, a następnie wytworzyli własnoręcznie wyklejanego orła z papieru.

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klasy – VI, VII i VIII wzięły udział w warsztatach i obejrzały wystawę w Muzeum Tradycji Niepodległościowych.

Piękny, pachnący nowością stół piłkarski trambambula. Od dziś w naszej szkolnej, korytarzowej przestrzeni! Prezent od Rady Rodziców.

Dziękujemy pięknie Radzie Rodziców 🙂

W drugim tygodniu listopada odbyły się zajęcia w Bibliotece z Kotem.

Były to warsztaty dla Klubu Młodego Czytelnika, których tematem były potwory domowe i szkolne.