Listopad 2019

Miesięczne archiwum: Listopad 2019

W piątek 29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową. Były wróżby, były tańce, były konkursy; bawili się starsi i młodsi.

W czwartek 28 listopada uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w przedświątecznym spotkaniu „Dzieci dzieciom” w ramach projektu „Budowanie otwartości i tolerancji międzykulturowej”, przygotowanym we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 170, Domem Dziecka nr 9 oraz DPS.
Przedstawienie opowiadało o tradycjach kulturowych czterech stron Polski.
Nasi uczniowie prezentowali tańce ludowe.
Dla  biorących udział w przedstawieniu oraz dla zaproszonych gości z obcych krajów została przygotowana niespodzianka kulinarna :-).

26 listopada 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią udały się do zaprzyjaźnionej biblioteki „z kotem” na zajęcia pt. „Jesień po angielsku” Przedszkolaki słuchały jesiennych wierszy, a potem projektowały jeże z liści. Podczas zajęć dzieci utrwalały sobie jesienne kolory oraz informacje o zwierzętach. Dziękujemy bardzo Pani Gabrysi za niezwykle ciekawe spotkanie czytelnicze dla naszych przedszkolaków. Do zobaczenia w grudniu.

25 listopada 2019 r. tradycyjnie w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym wyjątkowym dniu dzieci przyniosły ze sobą ulubione pluszaki. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych, tanecznych, plastycznych, a także sportowych. Radości z zabawy nie było końca. Na zakończenie dla naszych milusińskich odbył się słodki poczęstunek.

Uroczystość przygotowała i poprowadziła ciocia Kasia Burnat, której serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

21 listopada po raz trzeci jest organizowany w Polsce „Dzień Wiatraczka”. Święto ma charakter międzynarodowy i jest gestem solidarności z małymi pacjentami cierpiącymi na genetyczną chorobę – mukowiscydozę. Dzieci w wielu krajach wykonują w tym dniu papierowe wiatraczki. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji i uczniowie klas młodszych z radością wykonali kolorowe wiatraczki.

20 listopada 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką poszły do Mini Piekarni Chleb na Zdrowie przy ul. Wróblewskiego 128 w Łodzi na spotkanie z panem piekarzem. Przedszkolaki obserwowały etapy powstawania chleba, potem same gniotły ciasto i degustowały świeże wypieki. Z okazji wizyty Pszczółki otrzymały prezenciki w postaci paczuszek z bułeczkami i rogalikami za co serdecznie dziękują p. Paulinie i p. Sławkowi. Dziękujemy bardzo właścicielom za zorganizowanie zajęć dla naszych milusińskich. Polecamy wszystkim tę uroczą piekarenkę z cudownymi zapachami od samego wejścia i pysznymi zdrowymi wypiekami przygotowanym prosto z serca.

20 listopada uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wybrali się do Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Podczas warsztatów poznali historię polskiego Godła, a następnie wytworzyli własnoręcznie wyklejanego orła z papieru.

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klasy – VI, VII i VIII wzięły udział w warsztatach i obejrzały wystawę w Muzeum Tradycji Niepodległościowych.

Piękny, pachnący nowością stół piłkarski trambambula. Od dziś w naszej szkolnej, korytarzowej przestrzeni! Prezent od Rady Rodziców.

Dziękujemy pięknie Radzie Rodziców 🙂

W drugim tygodniu listopada odbyły się zajęcia w Bibliotece z Kotem.

Były to warsztaty dla Klubu Młodego Czytelnika, których tematem były potwory domowe i szkolne.