Grudzień 2019
« Lis   Sty »

Miesięczne archiwum: Grudzień 2019

Otrzymaliśmy podziękowanie za przeprowadzoną kolejny raz akcję zbierania potrzebnych rzeczy dla schroniska. Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom. 🙂

19 grudnia 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i p. Ewą udały się do zaprzyjaźnionej biblioteki „z kotem” na zajęcia pt. „Święta Bożego Narodzenia”. Dzieci wysłuchały opowiadania o dobrym i złym. Potem rozmawiały na ten temat. Otrzymały kolorowe serca, które ozdabiały według własnego pomysłu, a po powrocie do domów miały przekazać je kochanej osobie. Na zakończenie zajęć złożyliśmy p. kierownik świąteczne życzenia oraz wręczyliśmy drobny upominek. Dziękujemy bardzo Pani Gabrysi za kolejne niezwykle ciekawe spotkanie czytelnicze dla naszych przedszkolaków. Do zobaczenia w styczniu.

18 grudnia 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i panią Ewą wybrały się na świąteczne warsztaty upcyklingowe do MPO w Łodzi. Dzieci wykonały choinki i bałwanki z materiałów ekologicznych. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni, dlatego umówiliśmy się na kolejne zajęcia w nowym roku. Serdecznie dziękujemy pani Marcie i pani Dominice za przeprowadzenie zajęć dla naszych przedszkolaków i zachęcamy innych do wzięcia udziału w tych ciekawych i bezpłatnych zajęciach niedaleko Portu Lotniczego.

17 grudnia klasa VI, VII i VIII pojechała na wycieczkę do miejscowości Bednary koło Łowicza. Uczniowie musieli samodzielnie wyrobić ciasto na pierniki, pierogi, uszka, napełnić je farszem, a potem udekorować upieczone już pierniki i zrobić sałatkę warzywną i śledziową. Poszło znakomicie. Mamy na pewno miały pomoc podczas przygotowań do świąt.

16 grudnia 2019 r. o g. 10.00 odbyła się Wigilia w Pszczółkach. Dzieci wystąpiły przed zgromadzoną publicznością z przedstawieniem pt. „Opowieść o Świętym Mikołaju”, pięknie mówiąc swoje role, potem zaśpiewały piosenkę o Świętym Mikołaju. Następnie wręczyły prezenty swoim rodzicom w postaci własnoręcznie upieczonych i ozdobionych ciasteczek. Święty Mikołaj pamiętał również o grzecznych przedszkolakach, gdyż zostawił dla nich paczki – niespodzianki.  Dzieci wraz ze swoimi gośćmi  zasiadły do suto zastawionego stołu, który przygotowali rodzice. Na stołach pojawiły się pyszne ciasta, ciasteczka, pierniczki, owoce i napoje. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólne przygotowanie i przeżycie uroczystości w Pszczółkach.

W sobotę 14 grudnia odbyła się w naszej szkole wigilia środowiskowa, na którą zaprosiła gości Rada Osiedla Karolew Retkinia Wschód. Zadbaliśmy o ciepłą, świąteczną atmosferę, dekoracje, a nasi uczniowie przygotowali program artystyczny. Wystąpił także Dominik Ciach – młody, zdolny wokalista, uczestnik programu The Voice of Kids.

W piątek 13 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Nasi uczniowie i ich rodzice przygotowali mnóstwo ozdób, stroików, świeczników, czapek, ciasteczek… Można było zjeść pyszne ciasto, wypić ciepłą kawę. Następny kiermasz na pewno za rok.

Cztery uczennice klasy VIII wzięły udział w XVI Łódzkim Konkursie „Prawa Dziecka – Prawami Człowieka”. Konkurs objęli patronatem: Kuratorium Oświaty, ŁCDNiKP, Wydział Prawa i Administracji UŁ, Izba Adwokacka oraz Komitet Ochrony Praw Dziecka. Nasze uczennice doszły do ścisłego finału i zdobyły: Gabrysia Bastek i Iga Grącka – wyróżnienie, Kinga Dudkiewicz – III miejsce, Weronika Zimoląg – II miejsce. Dziewczętom serdecznie gratulujemy. Jesteśmy dumni!

Zapisy w sekretariacie.