Luty 2020

Miesięczne archiwum: Luty 2020

Nasze wesołe i pełne energii rybki z klasy III biorą udział w miejskim programie ‚Już pływam’! Z takim zapałem do najbliższych wakacji będą prawdziwymi wirtuozami pływania💦🐋🐟🐬

27 lutego 2020 r. Pszczółki z wychowawczyniami pojechały do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi na warsztaty pt. „Podaj cegłę”. Przedszkolaki zwiedziły fabrykę, poznały maszyny parowe oraz krosna. Pszczółki dowiedziały się, co to jest fabryka, jak wygląda, czym się różni od domów mieszkalnych, czy wydaje jakieś dźwięki. Potem uczestniczyły w zajęciach, podczas których układały puzzle przedstawiające fabryki, ustawiały kominy oraz projektowały własną fabrykę. Warsztaty edukacyjno – plastyczne sprawiły dzieciom mnóstwo radości.

26 lutego 2020 r. w naszym Zespole odbyły się igrzyska sportowe, w których wzięły udział Misie i Pszczółki oraz nasi sąsiedzi z Przedszkola Miejskiego nr 133. Dzieci uczestniczyły w konkurencjach z użyciem piłek, kul hula-hoop, oraz woreczków. W trakcie zawodów odbyły się również bajkowe zgadywanki oraz magiczne czary-mary przygotowane  przez nauczycielki ze szkoły. Gratulujemy wszystkim dzieciom, a organizatorom dziękujemy za wspaniałe zawody oraz dyplomy i prezenty 🙂

25 lutego 2020 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką udały się do zaprzyjaźnionej biblioteki „z kotem” na zajęcia pt. „Spacer po Łodzi śladami Juliana Tuwima”. Przedszkolaki poznały poetę i łodzianina, słuchały wierszy, kolorowały ławkę z panem Tuwimem. Podczas zajęć Pszczółki wzbogaciły wiedzę na temat Łodzi i jej mieszkańców. Dziękujemy bardzo Pani Gabrysi za kolejne niezwykle interesujące spotkanie czytelnicze dla naszych przedszkolaków. Do zobaczenia w marcu.

25 lutego zaroiły się  nasze korytarze od wróżek, księżniczek, cyganeczek, czarownic, piratek i piratów, kowbojek, indian, diablic i diabłów, policjantów, wojowników, karateków, strażaków, bohaterów Gwiezdnych wojen i wszelkich Misiaków…, słowem; mamy dziś wszystkich na pokładzie SP 192 🎭👑💃

Kulturalni – teatralni, czyli klasy I-III na spektaklu ‚AnderSen’ w teatrze Pinokio 🎭

Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Ewą pojechały do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi na warsztaty pt. „Jakie jest miasto – każdy widzi”, podczas których dzieci zapoznały się z różnego rodzaju mapami m. in. z mapą Łodzi, a potem zaprojektowały swoją. Kolejne zajęcia w postaci lekcji pt. „Łódzkie legendy” przybliżyły dzieciom historię powstania miasta („Legenda Janusza, czyli skąd pochodzi nazwa miasta Łódź”), nazwę ulicy Piotrkowskiej („Jak to było z panną Piotrkowską, czyli narodziny łódzkiej Pietryny”), o panu Poznańskim i jego dukatach ( „Złote dukaty w kominie, czyli kołowrotek na dachu”) oraz o diable, który chciał pracować u króla bawełny („Piekielne maszyny, czyli jak u Scheiblera bies parą dmuchał”). Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat Łodzi i tradycyjnie zadowolone z wycieczki wróciły do przedszkola.

20 lutego nasze Żabki i Misie odwiedziły Bełchatów. PGE Giganty Mocy to interaktywna ekspozycja, a nasze Przedszkolaki wysłuchały, co zbudowało potęgę Bełchatowa. Multimedialne muzeum za pomocą fantastycznej zabawy i doświadczenia, przybliżyło dzieciom różne aspekty nauk przyrodniczych. Żabki i Misie poznały proces powstawania węgla brunatnego i produkcji energii elektrycznej. W rozwikłaniu naukowych zagadek dzieciom pomagała rodzina Gigusiów Brunatnych, a także niezwykłe eksponaty odnalezione podczas prac wydobywczych w kopalni. Dzieci miały okazję przebrać się w strój górnika i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na koniec wycieczki Przedszkolaki udały się na taras widokowy w Kleszczowie, aby móc zobaczyć, gdzie powstaje najgłębsze jezioro w Polsce.