Dzienne archiwum: 20 października 2020

Dzień Chłopaka w Grupie Żabek odbył się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Chłopcy mieli parę wyzwań do pokonania. Natomiast zadaniem dziewczynek było wybranie Mistera w danej konkurencji:
Mister Szybkiego Liczenia, Piłkarski Mistrz ,Mister Celnego Oka, Mistrz Samochodowej Kierownicy, Najbardziej Rozskakany Mister, Najbardziej Wysportowany Mister, Najbardziej Roztańczony Mister. Na koniec dziewczynki wręczyły  dyplomy oraz nagrody.

Dzieci z Grupy Żabki przyniosły do przedszkola marchewki i jabłka. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowo- marchewkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów. E.K.

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa Sztuką” dzieci z Grupy Żabek zainspirowane nową techniką malarską Giuseppe Arcimboldo wspólnie stworzyły własne dzieło. Obraz niemalowany składający się z warzyw, owoców oraz darów lasu.

14 października 2020r. w naszym Zespole odbyło się ślubowanie. Dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów przez Panią Dyrektor. Uczniowie zaśpiewali piosenki specjalnie przygotowane dla swoich gości. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz książki, a także upominki od swoich rodziców.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce 🙂