Lipiec 2019
« Cze

26 marca 2019 r. Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Moniką wybrały się do Akademii Muzycznej w Łodzi na koncert pt. „Opowieści wielu strun”. Koncert prezentował niezwykle ciekawy i rzadko wykorzystywany w koncertach instrument – harfę. Dowiedzieliśmy się, że to jeden z najstarszych instrumentów ze składu orkiestry symfonicznej – jej historia sięga Starożytności. Studenci pokazali – na przygotowanych planszach – jak harfa ewoluowała od łuku do współczesnego instrumentu i jacy królowie na niej grali. Przykłady muzyczne prezentowane były zarówno przez dzieci ze Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego na harfach celtyckich, jak i przez studentów Akademii Muzycznej na harfach koncertowych, w różnych konfiguracjach: kompozycje na jedna, dwie, trzy harfy. Elementem koncertu były również zabawy na wyobraźnie – jakie odgłosy naśladuje harfa.

Ciekawą częścią koncertu była kompozycja zagrana na harfie elektrycznej oraz zaśpiewany utwór z bajki pt. „Kraina lodu”. Zadowoleni i zrelaksowani koncertem wróciliśmy do przedszkola.