Czerwiec 2020

02 października 2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe z Go4Robot. Podczas zajęć technicznych dla dzieci samodzielnemu budowaniu robotów i ich programowaniu towarzyszyło jednocześnie zdobywanie wiedzy na temat różnych zagadnień z matematyki, fizyki czy informatyki. Ponadto w trakcie konstruowania robotów z klocków Lego, przedszkolaki uczyły się cierpliwości oraz pracy w grupie. Zajęcia techniczne dla dzieci okazały się doskonałą formą kształcenia umiejętności manualnych i rozwijania kreatywności. Każdy budowany robot był urzeczywistnieniem dziecięcych fantazji, stąd niepowtarzalność budowli, a także przeróżne ich zastosowanie. Dziękujemy p. Julii i p. Damianowi za przeprowadzenie kreatywnych zajęć dla naszych przedszkolaków.