Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

BIP

Fundacja UWOLNIENIE z Łodzi w partnerstwie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Łodzi realizuje Projekt  „Dalej widzieć, więcej wiedzieć”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest skierowany do uczniów z klas I-VI Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr  1 w Łodzi.

Projekt realizowany w ramach działania 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty stanowi odpowiedź na potrzeby uczniów ZS-P nr 1 w Łodzi.

Nadrzędnym celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych oraz rozwój kluczowych kompetencji w zakresie matematyki, przedsiębiorczości, informatyki oraz języków obcych, poprzez organizację zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i pozalekcyjnych.

Dodatkowo uczniowie ZS-P nr 1 w Łodzi będą mieli możliwość udziału w dodatkowych zajęciach z zakresu  plastyki i muzyki. Uzupełnienie programu nauczania o dodatkowe zajęcia plastyczno-techniczne i muzyczne, jest potrzebne z punktu widzenia rozwoju kreatywności u młodych ludzi, podniesienia ich poziomu abstrakcyjnego myślenia, potrzebnych w życiu codziennym i zawodowym.

W ramach projektu zakupiony został sprzęt komputerowy, stanowiący wyposażenie pracowni komputerowej, w której odbywają się zajęcia z informatyki. Zakup tablic interaktywnych umożliwi nauczycielom tworzenie autorskich programów i angażowanie uczniów w realizowane zajęcia.