Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku

Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku

Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

BIP

Szkoła powstała w 1970 roku w środku poleskiego osiedla, w jednym z piękniejszych zakątków Łodzi, w pobliżu Parku na Zdrowiu, Ogrodów: Zoologicznego i Botanicznego. W ciągu prawie 40-letniej działalności zyskała opinię bezpiecznej i przyjaznej dzieciom szkoły. Dziś uczą się już w niej dzieci naszych pierwszych absolwentów.

Jako jedyna szkoła w Polsce nosi zaszczytne imię Profesor Heleny Radlińskiej.

gablota-HR

Patronat ten przyjęto uroczyście w 1978 roku, po kilkuletnich przygotowaniach i we współpracy z dahist2wnymi uczniami i wychowankami wybitnej uczonej. Dzięki nim udało się zgromadzić liczne pamiątki po Patronce: wspomnienia , zdjęcia, rękopisy, listy. Ten niezwykły zbiór nadal powiększany, gromadząc publikacje Radlińskiej oraz coraz liczniejsze prace Jej poświęcone.

Na pamiątkę nadania naszej szkole imienia Prof. Helena Radlińskiej co roku, 19 kwietnia, obchodzimy uroczyście Święto Szkoły. Uczniowie składają kwiaty pod portretem Patronki, przygotowują uroczysty apel; organizowana jest wystawa pamiątek oraz konkurs wiedzy o życiu i działalności Profesor. Tradycją szkolną jest także udział delegacji uczniów w dniu 10 października w obchodach rocznicy śmierci Naszej Patronki na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.