Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku

Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku

Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

Sierpień 2021
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

BIP

admin

Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Ewą pojechały do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi na warsztaty pt. „Jakie jest miasto – każdy widzi”, podczas których dzieci zapoznały się z różnego rodzaju mapami m. in. z mapą Łodzi, a potem zaprojektowały swoją. Kolejne zajęcia w postaci lekcji pt. „Łódzkie legendy” przybliżyły dzieciom historię powstania miasta („Legenda Janusza, czyli skąd pochodzi nazwa miasta Łódź”), nazwę ulicy Piotrkowskiej („Jak to było z panną Piotrkowską, czyli narodziny łódzkiej Pietryny”), o panu Poznańskim i jego dukatach ( „Złote dukaty w kominie, czyli kołowrotek na dachu”) oraz o diable, który chciał pracować u króla bawełny („Piekielne maszyny, czyli jak u Scheiblera bies parą dmuchał”). Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat Łodzi i tradycyjnie zadowolone z wycieczki wróciły do przedszkola.

Bardzo, bardzo prosimy o przynoszenie karmy, produktów spożywczych i higienicznych, niepotrzebnych już w domu kocyków i ręczników. Poprzednie dwie akcje pokazały, że nasze dzieci i ich rodzice mają ogromne serca dla zwierząt. Zbiórkę prowadzi klasa VIII z Wychowawczynią😃w sali 53

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 133 i Niepubliczne Przedszkole Akuku ofiarowali serduszka walentynkowe 6-latkom (naszym przyszłym uczniom)💝

13 lutego 2020 r. Pszczółki z wychowawczyniami pojechały do Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi na zajęcia pt. „Początki państwa polskiego w dawnych legendach”. Dzieci wysłuchały „Legendy o Lechu, Czech i i Rusie” oraz o „Księciu Popielu i myszach”. Przedszkolaki dowiedziały się, jak żyli nasi przodkowie przed powstaniem państwa polskiego, co robili na co dzień, gdzie mieszkali, co jedli. Potem dzieci układały puzzle i zwiedziły wystawy: etnograficzną, archeologiczną i numizmatyczną. Pszczółki wzbogacone wiedzą o swoim kraju wróciły do przedszkola.

14 lutego kl. II wraz z wychowawczynią p. Ewą Sobolewską i p. Ewą Świętosławską wybrała się do Biblioteki z Kotem na uroczystość pasowania na czytelnika. 

Uczniowie, zanim otrzymali ten zaszczytny tytuł, musieli odpowiedzieć na kilka trudnych pytań i rozwiązać kilka zadań o tematyce związanej z książką.Na zakończenie każdy Czytelnik otrzymał dyplom oraz pamiątkową odznakę.

W oczekiwaniu na 210 urodziny Fryderyka Szopena…🎹🎼🎹🎼
Taka środa u Pszczółek;)

Dzień Bezpiecznego Internetu. Bezpieczna przygoda z Internetem…