wrzesień 2021

Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Ewą pojechały do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi na warsztaty pt. „Jakie jest miasto – każdy widzi”, podczas których dzieci zapoznały się z różnego rodzaju mapami m. in. z mapą Łodzi, a potem zaprojektowały swoją. Kolejne zajęcia w postaci lekcji pt. „Łódzkie legendy” przybliżyły dzieciom historię powstania miasta („Legenda Janusza, czyli skąd pochodzi nazwa miasta Łódź”), nazwę ulicy Piotrkowskiej („Jak to było z panną Piotrkowską, czyli narodziny łódzkiej Pietryny”), o panu Poznańskim i jego dukatach ( „Złote dukaty w kominie, czyli kołowrotek na dachu”) oraz o diable, który chciał pracować u króla bawełny („Piekielne maszyny, czyli jak u Scheiblera bies parą dmuchał”). Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat Łodzi i tradycyjnie zadowolone z wycieczki wróciły do przedszkola.