Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Szkoły na Facebooku

Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku
Zachęcamy do śledzenia profilu Przedszkola na Facebooku

Pierwsze uczniowskie doświadczenia, drogą do wiedzy
uczen
Projekt zakończony

uczen
Projekt zakończony

"Akademia Czasu Wolnego"

Projekt zrealizowany

"Nie przegraj życia"

Projekt zrealizowany

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

BIP

Pszczółki z wychowawczynią i ciocią Ewą pojechały do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi na warsztaty pt. „Jakie jest miasto – każdy widzi”, podczas których dzieci zapoznały się z różnego rodzaju mapami m. in. z mapą Łodzi, a potem zaprojektowały swoją. Kolejne zajęcia w postaci lekcji pt. „Łódzkie legendy” przybliżyły dzieciom historię powstania miasta („Legenda Janusza, czyli skąd pochodzi nazwa miasta Łódź”), nazwę ulicy Piotrkowskiej („Jak to było z panną Piotrkowską, czyli narodziny łódzkiej Pietryny”), o panu Poznańskim i jego dukatach ( „Złote dukaty w kominie, czyli kołowrotek na dachu”) oraz o diable, który chciał pracować u króla bawełny („Piekielne maszyny, czyli jak u Scheiblera bies parą dmuchał”). Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat Łodzi i tradycyjnie zadowolone z wycieczki wróciły do przedszkola.